Kto zostanie posiadaczem placu po Grzybku?

Ogłoszony został przetarg na dzierżawę placu, który obecnie zajmuje restauracja „Pod Zielonym Grzybkiem”.

Urząd Miejski w Złotoryi wydzierżawi nieruchomość gruntową na okres od 1 lutego 2017 r. do 31 grudnia 2017 r. Stawka wywoławcza wyniesie 522,75 zł/miesięcznie za 250 m2. Plac ma być w dalszym ciągu przeznaczony pod czasowy obiekt gastronomiczny.

Teren ten od lat wywoływał zainteresowanie części mieszkańców. Przez kilka lat tajna pozostawała treść umowy dzierżawy. Dopiero w lipcu 2014 r. wyszło na jaw, że od czasu rewitalizacji Starego Miasta formą prawną użytkowania terenu było zajęcie pasa drogowego. Do końca kwietnia 2015 roku zajęcie 1m2 pasa drogowego kosztowały 3 zł/miesięcznie. Potem Rada Miejska zwiększyła trzykrotnie stawkę. Miasto ze względu na trwałość projektu unijnego, pod groźbą zwrotu unijnej dotacji, nie miało prawa dzierżawić tego placu do 31 grudnia 2016 r..

Dawniej pojawiało się wiele głosów, że „Grzybek” nie pasuje do starówki. Jednak gdy w obecnej kadencji pojawił się temat przeniesienia Grzybka, właścicielowi udało się zebrać ponad 2 tysiące podpisów osób, które stanęły w obronie tego miejsca. W ostatnim czasie nie brakło głosów osób, które twierdziły, że „za taką cenę sami by wynajęli” ten plac. W przyszłym miesiącu będą mieli okazję udowodnić, że nie były to puste deklaracje.

Przetarg odbędzie się 17 stycznia o godzinie 11:00. Wadium w wysokości 104 zł należy wnieść do 12 stycznia.

(Fot. Kajetan Kukla)

Komentarze

komentarze