Sala konferencyjna w starostwie na spotkanie z posłami PO została wynajęta odpłatnie

W maju w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Złotoryi odbyło się otwarte spotkanie z udziałem trójki posłów Platformy Obywatelskiej. Na sesji z 29 czerwca br. Paweł Macuga zadał pytanie o szczegóły wynajęcia sali na to spotkanie oraz to czy inne partie również mogą się ubiegać o tę salę.

Czy każda partia może skorzystać z wynajęcia sali konferencyjnej na takich samych zasadach, warunkach (zakładam, że nieodpłatnie) jak Platforma Obywatelska? – zapytał radny. – Sala nie była wynajęta za darmo. Każda partia, każda organizacja, każde stowarzyszenie, jeżeli się zwróci, różne tutaj są spotkania i sala wynajmowana jest za odpłatnością. Rolnicy – Dolnośląska Izba Rolna korzysta z tej sali za darmo – taki jest jeden wyjątek. – odpowiedział pan starosta.

Postanowiliśmy zadać pytanie o szczegóły tej umowy z organizatorem. – Udostępnienie sali konferencyjnej nastąpiło na podstawie otrzymanego zamówienia w formie umowy najmu zawartej ustnie, zgodnie z ustaloną obustronnie stawką. – odpowiedziała nam na piśmie Katarzyna Kamińska, sekretarz powiatu.

Organizator zapłacił za wynajem sali 200 zł netto. – Za udostępnienie sali konferencyjnej wystawiono organizatorowi fakturę VAT na kwotę 246,00 zł brutto. – dowiedzieliśmy się.

Zapytaliśmy także czy salę konferencyjną Starostwa można wynająć na imprezy okolicznościowe albo pokazy firmowe. – Decyzja dotycząca udostępnienia sali konferencyjnej rozpatrywana jest indywidualnie w zależności od celu jej wynajęcia oraz dostępności sali. Starostwo Powiatowe w Złotoryi nie przewiduje wynajmu sali na imprezy okolicznościowe oraz pokazy firmowe. – otrzymaliśmy odpowiedź.

W sytuacji finansowej powiatu każdy dodatkowy dochód jest ważny.

Zobacz również:

Otwarte spotkanie z udziałem trójki posłów Platformy Obywatelskiej w siedzibie złotoryjskiego starostwa

Komentarze

komentarze