Nowe płatne parkingi w centrum Złotoryi po Nowym Roku

Rozszerzona strefa płatnego parkowania na złotoryjskiej starówce zacznie funkcjonować po Nowym Roku. Urząd Miejski w Złotoryi kończy prace przy jej oznakowaniu. Zmienia się także organizacja ruchu na jednym z płatnych parkingów w centrum miasta.

W Złotoryi obszar płatnego postoju obejmował dotąd ulice: Rynek, Szkolną i Chopina oraz place: Niepodległości i Uciecha. W jego granicach znajdowało się ok. 130 miejsc parkingowych. W październiku tego roku radni miejscy zdecydowali, aby do strefy włączyć kolejne ulice: Żeromskiego oraz Bohaterów Getta Warszawskiego. W ostatnich dniach złotoryjski ratusz zamontował na nich 2 nowe parkometry. Urządzenia zaczną wydawać bilety parkingowe od 2 stycznia przyszłego roku. Do tego czasu kierowcy nie muszą płacić za parkowanie na Żeromskiego i Bohaterów Getta Warszawskiego.

Rozszerzenie strefy płatnego parkowania ma na celu odblokowanie kolejnych miejsc postojowych i zwiększenie rotacji pojazdów parkujących w centrum Złotoryi, która – tak jak ogromna większość polskich miast – boryka się z brakiem wystarczającej liczby miejsc parkingowych. Dzięki temu mieszkańcy oraz osoby przyjezdne mogą wjechać do centrum miasta, zostawić tam samochód i załatwić swoje sprawy. Warto podkreślić, że w złotoryjskiej strefie płatnego parkowania obowiązują jedne z najniższych stawek opłat w regionie: w pierwszej, czwartej, piątej i kolejnej godzinie parkowania płaci się 1 zł, w drugiej godzinie – 1,20 zł, a w trzeciej – 1,40 zł. Zryczałtowana opłata miesięczna za zastrzeżenie na okres 1 miesiąca stanowiska postojowego (koperty) do korzystania na prawach wyłączności wynosi 150 zł.

W związku z poszerzeniem strefy, złotoryjski ratusz wprowadza nową organizację ruchu na placu Uciecha, znajdującym się na zapleczu Złotoryjskiego Ośrodka Kultury i Rekreacji. Od 2 stycznia na parking będzie można wjechać tylko i wyłącznie od ul. Żeromskiego. Nowe oznakowanie uniemożliwi wjazd na pl. Uciecha od strony pl. Reymonta. Natomiast wyjechać z parkingu będzie można w obu kierunkach – zarówno na ul. Żeromskiego, jak i pl. Reymonta. Kierowcy powinni więc zachować szczególną ostrożność, gdyż na wyjeździe w kierunku Baszty Kowalskiej zmieni się kierunek ruchu. Nowe rozwiązania mają wyprowadzić poza Rynek ruch pojazdów opuszczających parking za ZOKiR-em.

Źródło: zlotoryja.pl

Komentarze

komentarze