DSDiK o poboczach przy ul. Grunwaldzkiej

Dolnośląska Służba Dróg i Kolei odpowiedziała na pytania dotyczące wyrównywania poboczy ul. Grunwaldzkiej.

Drogowcy wyjaśniają jakie działania toczą się na odcinku drogi wojewódzkiej przebiegającej przez ulicę Grunwaldzką. – DSDiK we Wrocławiu zleciła prace mające na celu zlikwidowanie zawyżonych poboczy przy ul. Grunwaldzkiej w Złotoryi. – odpowiedział nam Konrad Antkowiak z DSDiK.

Termin wykonania robót uzależniony jest od pogody.Przy sprzyjających warunkach pogodowych do końca roku 2017 pobocze przy ul. Grunwaldzkiej zostanie utwardzone. W przypadku jeśli nie będzie odpowiednich warunków atmosferycznych, roboty zostaną wykonane w przyszłym roku (I lub II kwartał). – informuje zarządca drogi wojewódzkiej.

W Internecie można znaleźć krytykę działań drogowych wyrażoną przez część mieszkańców. Marszałkowska jednostka nie chciała się do tego ustosunkować twierdząc, że nie odmawia mieszkańcom krytyki ani nie podejmuje polemiki.

DSDiK jest bardzo aktywna na terenie Złotoryi. W ciągu dwóch ostatnich drogowcy wykonali remont odcinka drogi wojewódzkiej przebiegającego przez ulicę Wojska Polskiego, odcinka przez ul. Sienkiewicza oraz mostu na Kaczawie przebiegającego przez ulicę Chojnowską. W przyszłym roku ma się odbyć budowa ronda na placu Reymonta oraz skrzyżowania ul. Legnickiej i Placu Sprzymierzeńców wraz z budową chodnika ul. Legnickiej.

Również w powiecie złotoryjskim spółka przeprowadza remont obiektów mostowych w Nowym Kościele, Starej Kraśnicy czy Sędziszowej oraz remont nawierzchni chodników w Wojcieszów. W zeszłym roku wyremontowała fragment drogi wojewódzkiej w Świerzawie.

(Fot. openstreetmap.org)

Komentarze

komentarze