Bilety komunikacyjne przez Internet, w kiosku czy na telefon?

W Złotoryi nie ma budynku PKS, nie ma też czynnego dworca kolejowego. A że na Dworcu Kolejowym w Legnicy czy w Chojnowie spotkać można złotoryjan, doświadczam tego dość regularnie. Gdzie mogą złotoryjanie kupić bilety kolejowe czy inne komunikacyjne?

Od prawie półtora roku marszałkowska spółka Koleje Dolnośląskie sprzedaje bilety na połączenia kolejowe regionalne w swoim serwisie internetowym. Ostatnimi czasy bilety zakupione w ten sposób bywały objęte promocjami. Przykładowo przez cały grudzień 2016 r. klienci, którzy wykorzystali płatność MasterPass otrzymywali zwrot 50% wartości biletu na swoją kartę płatniczą.

Jeszcze dłużej bilety internetowe można nabywać w PolRegio (dawne Przewozy Regionalne) oraz PKP Intercity. Podobnie jak w KD, biletów nie trzeba drukować, ale wystarczy, że urządzenie, na którym je wyświetlimy posiada zgodny z regulaminem wyświetlacz (przekątna ekranu). Zapłacić można kartą, mikropłatnościami BLIK czy przelewem internetowym.

Dla tych, którzy kupują bilety w biegu, ciekawa może się wydać opcja zakupu biletu poprzez smartphone. W aplikacji SkyCash można kupić bilety nie tylko wspomnianych wyżej przewoźników kolejowych, ale również bilety komunikacji miejskiej np. wrocławskie czy jeleniogórskie. Podobnie jest z biletami parkingowymi w Legnicy, we Wrocławiu, Wałbrzychu czy w Oleśnicy.

Od jakiegoś czasu w salonach sieci „Kolporter” można kupić bilety komunikacyjne ponad stu różnych przewoźników. – Na terenie Złotoryi bilety podróżne oferuje salonik Kolportera, zlokalizowany przy ul. Staromiejskiej 1. – dowiedzieliśmy się od Dariusza Materka, rzecznika prasowego Kolportera. W ofercie są bilety blisko 170 przewoźników (autobusowych, busowych i kolejowych)  – wszystkich, których oferta jest dostępna na platformie e-podroznik.pl.

A dla tradycjonalistów zawsze pozostaje czynny punkt obsługi klienta na Dworcu w Legnicy albo bilet u konduktora w miejscowościach, w których nie ma kas na dworcu kolejowym (wtedy nie dopłaca się kilku złotych za kupno biletu u konduktora).

Komentarze

komentarze