Sultan Kebab oddał cały niedzielny utarg na WOŚP

Ahmet Gerik, właściciel pubu z kebabem w centrum Złotoryi, postanowił oddać cały niedzielny utarg na akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Sprawę opisał też redaktor Piotr Kanikowski. Jego artykuł opublikowany na łamach portalu 24legnica.pl trafił na stronę główną popularnego polskiego serwisu wykop.pl i cieszy się sporym zainteresowaniem internautów z całej Polski. W przeciągu dwóch godzin od publikacji został „wykopany” przez ponad 650 wykopowiczów.

Niektóre z wypowiedzi internautów:

  • „Postawa godna do naśladowania, brawa dla tego pana.” @KijemPoTwarzy
  • „Dobry przykład, pokazujący, że nie należy wszystkich wrzucać do jednego worka, szacunek.” @mentecyrek
  • „Ahmet w jeden dzień zrobił więcej dobrego dla Polski niż sebo-patrioci przez całe swoje życie xD.” @Gomezo213
  • „Szacunek dla gościa” @darek4099
  • „Szkoda, że nie więcej lokali gastronomii nie zrobiło podobnie do tego turka i jego kebaba.” @wojtoll
  • „W odróżnieniu od pewnego banku i pewnego księdza oddał własne, zarobione pieniądze.” @msuma

Wcześniej pod postem o tym informującym na stronie pubu pojawiło się prawie 200 „lokalnych” polubień i kilkanaście komentarzy złotoryjan, którzy docenili gest.

Warte przypomnienia jest, że to nie pierwsza akcja dobroczynna tej cieszącej się popularnością złotoryjan gastronomii prowadzonej przez Ahmeta Gedika. Przedsiębiorca nie miał łatwych początków w Złotoryi, ale nawet wtedy myślał o tym, że chce pomóc innym.

Ponad dwa lata temu, niedługo po otwarciu, punkt gastronomiczny padł ofiarą wandala, który dwie noce z rzędu wybijał szyby w lokalu. Wówczas niezgadzający się z tym złotoryjanie wyrazili solidarność z właścicielem. Nie tylko przychodzili do lokalu, ale urządzili również zbiórkę na pokrycie strat. Właściciel pieniędzy nie przyjął, ale przekazał je na cele charytatywne.

(Fot. Facebook Sultan Kebab)

Zobacz również:

Andrzej Andrzejewski – Solidarnie kupują kebaby u Turka nękanego przez wandali

Komentarze

komentarze