Były burmistrz startował w konkursie na Sekretarza Lwówka Śląskiego?

W połowie grudnia Burmistrz Gminy i Miasta Lwówek Śląski ogłosiła konkurs nabór na stanowisko Sekretarza Gminy i Miasta.

13 stycznia 2017 r. nabór został zakończony. – Urząd Gminy i Miasta Lwówek Śląski informuje, że nabór na stanowisko Sekretarza Gminy i Miasta nie został rozstrzygnięty – informuje w komunikacie burmistrz Mariola Szczęsna.

Więcej informacji podaje portal Lwówecki.info:

„Mimo, że Sekretarz, to prestiżowa i dobrze opłacana praca to zgłosił się tylko jeden kandydat (były burmistrz Złotoryi), który w drugim etapie i tak został odrzucony.”

Nie posiadamy jednak informacji kim był ów tajemniczy kandydat, gdyż w Biuletynie Informacji Publicznej nie opublikowano listy kandydatów spełniających wymogi formalne.

Nie jest nowością, że samorządowcy powiatu złotoryjskiego, którzy piastowali najwyższe funkcje, starają się o stanowisko sekretarzy gmin. W czerwcu 2015 r. o stanowisko Sekretarza Miasta i Gminy Świerzawa starał się były wicestarosta Rafał Miara.

W świetle zmian proponowanych przez partię rządzącą taki kierunek kariery może wybrać większa grupa osób. Wątpliwości dotyczące zgodności z Konstytucją może jednak wywoływać kwestia czy dwukadencyjność może być liczona od daty sprzed wejścia w życie ustawy.

Komentarze

komentarze