W niedzielę mieszkańcy centrum wybiorą radnego

Najbliższa niedziela 12 maja to nie tylko 84. rocznica śmierci Marszałka Józefa Piłsudskiego, jednego z największych ojców odzyskania przez Polskę niepodległości. Na równo 2 tygodnie przed wyborami do europarlamentu do urn wyborczych udadzą się mieszkańcy centrum miasta Złotoryja, który zagłosują w wyborach ponownych do Rady Miejskiej w Złotoryi w okręgu nr 5.

Wybory zostały zarządzone przez Wojewodę Dolnośląskiego w skutek wyroku Sądu Okręgowego w Legnicy, który orzekł o nieważności wyborów z 21 października 2018. Powodem były nieprawidłowości, do których doszło przy wydawaniu kart wyborczych. W skutek tego wyroku mandat wygasł Ewie Miarze, która wygrała 11-stoma głosami wybory w tym okręgu.

Do urn znajdujących się w Złotoryjskim Ośrodku Kultury i Rekreacji udadzą się mieszkańcy ulic: Bohaterów Getta Warszawskiego, Klasztorną, Marii Konopnickiej, Plac Władysława Reymonta, ul. Staromiejską i Stefana Żeromskiego. Głosowanie potrwa od godziny 7 do 21.

Wyborcy będą mieli możliwość oddania głosu na jednego z następujących kandydatów:

  1. WIDOMSKI Dariusz Daniel, lat 42, zam. Złotoryja zgłoszony przez KWW SLD LEWICA RAZEM – Lista nr 5
  2. KARSKI Janusz Marek, lat 58, zam. Złotoryja zgłoszony przez KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ – Lista nr 10
  3. MIARA Ewa Anna, lat 68, zam. Złotoryja zgłoszona przez KWW IRENEUSZ ŻURAWSKI – Lista nr 15
  4. PAWŁOWSKA Ewa Maria, lat 59, zam. Złotoryja zgłoszona przez KWW ŁĄCZY NAS ZŁOTORYJA – Lista nr 16
  5. WIŚNIEWSKA Teresa, lat 55, zam. Złotoryja zgłoszona przez KWW „ZŁOTE MIASTO” PIOTR RICHTER – Lista nr 17
  6. JASIONOWICZ Sylwia Anetta, lat 49, zam. Złotoryja zgłoszona przez KWW BARBARA ZWIERZYŃSKA DZIAŁAJMY RAZEM – Lista nr 18

Mają prawo także oddać głos nieważny.

Komentarze

komentarze