VII Mistrzostwa Polski Nauczycieli w Wyciskaniu Wielokrotnym Sztangi Leżąc

W dniu 22 kwietnia 2017 roku w sali gimnastycznej Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Lesznie koło Warszawy odbyły się VII Mistrzostwa Polski Nauczycieli w Wyciskaniu Wielokrotnym Sztangi Leżąc. Zawody zostały rozegrane w trzech kategoriach: Open Mężczyzn (ciężar sztangi 50 kg), Open Kobiet (ciężar sztangi 25 kg) i Drużynowej.

Konkurencja polega na tym, że zawodnik (zawodniczka) przyjmuje pozycję w leżeniu tyłem na ławeczce płaskiej, na sygnał sędziego opuszcza sztangę do klatki piersiowej (kontakt sztangi z ciałem zawodnika) i wykonuje uniesienie sztangi do pełnego wyprostu rąk w stawach łokciowych.

Do zawodów przystąpiło wielu przedstawicieli oświaty z całej Polski, także nauczyciele z naszego regionu a dokładnie wychowawcy Zakładu Poprawczego w Jerzmanicach Zdroju. Po zaciętych zmaganiach wyłoniono zwycięzców w kategoriach kobiet i mężczyzn oraz drużynowej. Miłym zaskoczeniem okazał się fakt, że drużyna Zakładu Poprawczego Jerzmanice Zdrój zdobyła medalowe trzecie miejsce w tych Mistrzostwach Polski.

W składzie medalowego temu znaleźli się: Piotr Kocyła i Jerzy Cibor, obaj wychowawcy są zawodnikami klubu OLAWS Złotoryja. W klasyfikacji indywidualnej Jerzy Cibor zajął 4 miejsce a Piotr Kocyła 7 miejsce. Na uwagę zasługuje fakt, że od samego początku rozgrywania mistrzostw (od 2011 r.) drużyna z Zakładu Poprawczego w Jerzmanicach Zdroju klasyfikowana jest w pierwszej trójce najlepszych placówek oświatowych w Polsce (2011 – 1 miejsce, 2012, 2013 i 2016 – 2 miejsce, 2014 i 2015 – 3 miejsce).

Gratulujemy!!!

Autor: Franki

Źródło: Urząd Miejski w Złotoryi – zlotoryja.pl

Komentarze

komentarze