W sobotę pierwszy mecz Górnika na własnym stadionie od prawie półtora roku!

Już w najbliższą sobotę o godzinie 13:00 na Stadionie Miejskim przy ul. Sportowej odbędzie się pierwszy mecz po modernizacji obiektu. Sobotni mecz to także pierwsze spotkanie w Złotoryi od 15 czerwca kiedy w ostatniej kolejce ligi okręgowej Górnik pokonał na bocznym boisku Kaczawę Bieniowice.

W 14. kolejce IV ligi (okręg dolnośląśki, grupa zachodnia) Górnik Złotoryja podejmie Orlę Wąsosz. Za tydzień piłkarze pojadą do Zgorzelca na mecz z tamtejszą Nysą. Spotkanie w Zgorzelcu zakończy rundę jesienną.

Po 13. rozegranych kolejkach Górnik zajmuje 15. miejsce w tabeli z dorobkiem 5 punktów. Jego sobotni rywal ma 9 „oczek” więcej i zajmuje 12. miejsce.

Do tej pory piłkarze Górnika ponieśli 10 porażek, zanotowali 2 remisy (w tym w ostatniej kolejce z liderem rozgrywek) i odnieśli jedno zwycięstwo (20 sierpnia w Ścinawie z Odrą). Na usprawiedliwienie graczy Mirosława Zielenia należy uwzględnić fakt, że 12 spotkań rozegrali na boisku rywali a jedno spotkanie „jako gospodarz” na boisku w Legnicy. Należy także wspomnieć o kontuzji w trakcie sezonu Łukasz Łuniewskiego, podstawowego bramkarza.

Nie zraża to jednak najwierniejszych kibiców Górnika, którzy liczą, że powrót na własny stadion po blisko 40. kolejkach będzie punktem zwrotnym w sezonie dla piłkarzy złotoryjskiego Górnika.  Ultrasi zachęcają do przyjścia na stadion i obklejają słupy ogłoszeniowe i mobilizują się w Internecie. Przed meczem będzie można zakupić vlepki. Za bramką od strony Zalewu ma być stworzony młyn kibicowski. Podczas meczu ma zostać odśpiewany hymn narodowy z okazji obchodów 99. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Modernizacja obiektu kosztowała 5 mln złotych. Na stadionie znajduje się 480 miejsc siedzących. Oprócz boiska ze świetną murawą (trawa była kładziona przez greenkeepera, który kładł murawę na jednym ze stadionów jednego z najlepszych klubów angielskiej Premier League) i systemem nawadniania obiekt jest jednym z trzech stadionów lekkoatletycznych na Dolnym Śląsku (AWF we Wrocławiu oraz Zgorzelec), na którym możliwe jest rozgrywanie profesjonalnych zawodów lekkiej atletyki.

Warto wspomnieć, że z bieżni stadionu może skorzystać każdy. – Prosimy nie wchodzić na murawę. Nie używamy kijków, wózków, wrotek, rowerów etc. – informuje ratusz.

(Fot. Gospodarcza Złotoryja)

STRONA WYDARZENIA

Komentarze

komentarze