TBS złożył wniosek do Banku Gospodarstwa Krajowego na finansowanie budowy budynku wielorodzinnego w Złotoryi

Towarzystwo Budownictwa Społecznego „TBS” Sp. z o. o. w Kamiennej Górze złożyła wniosek do Banku Gospodarstwa Krajowego o uzyskanie finansowania zwrotnego inwestycji w Złotoryi pn. „Budowa nowego budynku i przebudowa istniejącego na budynki mieszkalne wielorodzinne z garażem podziemnym wraz z urządzeniami budowlanymi związanymi obiektem budowlanym przy ul. Klasztomej w Złotoryi”.

Towarzystwo wybuduje w Złotoryi 27 mieszkań czynszowych. Dodatkowo w poziomie piwnic znajdzie się 8 miejsc postojowych w garażu wielostanowiskowym. – Inwestycja obejmuje budowę dwóch budynków mieszkalnych wielorodzinnych czterokondygnacyjnych (jeden budynek budowany od podstaw, drugi w ramach przebudowy budynku istniejącego) pokrytych dachówką oraz papą, w których znajdować będzie 27 lokali mieszkalnych o łącznej powierzchni ~1096,40 m2, natomiast w poziomie piwnic znajdować będzie się 8 miejsc postojowych w garażu wielostanowiskowym. W ramach zadania przewidziano do realizacji 1 i 2-pokojowe lokale mieszkalne o uśrednionej powierzchni ok. 40,50 m2. Standardowo budynek zostanie wyposażony w pomieszczenia wspólnego użytku, takie jak: suszarnie, wózkownie, komórki lokatorskie. – informuje Władysław Niemas, prezes TBS Kamienna Góra.

Centralne ogrzewanie i podgrzewacze ciepłej wody użytkowej mają być uzyskiwane z Odnawialnych Źródeł Energii. – CWU oraz CO uzyskiwane będą z Odnawialnych Żródeł Energii tj. pompy ciepła z
zastosowaniem innowacyjnej metody ogrzewania sufitowego. Zastosowano również instalację wentylacji mechanicznej Z odzyskiem ciepła (rekuperacja) oraz panele fotowoltaiczne. Budynek realizowany będzie w technologii tradycyjnej, zatem inwestycja jest świetnym przykładem łączenia tradycji z nowoczesnością, ze względu na zastosowanie w kubaturze obiektu nowoczesnego i nowatorskiego podejścia do zapewnienia komfortu zamieszkiwania na miarę XXI wieku. – dodał prezes spółki.

Po rozstrzygnięciu konkursu zostanie przeprowadzony przetarg a klucze do mieszkań pierwsi właściciele otrzymają najpóźniej do końca czerwca 2020 r. – Po uzyskaniu pozytywnej oceny kredytowej Towarzystwo przystąpi do procedury przetargowej mającej na celu wyłonienie wykonawcy robót budowlanych. Planuje się podpisanie umowy o roboty budowlane do końca czerwca 2018 r. a ich zakończenie po okresie 24 miesięcy, tj. do końca czerwca 2020 roku. – informuje prezes Niemas.

Jednym z udziałowców spółki jest Gmina Miejska Złotoryja, która przekazała grunty pod inwestycję. Spółka obecnie posiada w Złotoryi 20 mieszkań czynszowych. Wszystkie znajdują się przy pl. Lotników Polskich 3. Ogółem w zasobach spółki jest 29 budynków, w których mieści 1188 mieszkań.

Zobacz również: 

TBS z pozwoleniem na budowę

TBS złożył wniosek o pozwolenie na budowę mieszkań przy Klasztornej

Co z budownictwem mieszkaniowym w Złotoryi?

Komentarze

komentarze