Smartfon zamiast parkometru na płatnych parkingach w Złotoryi

W strefie płatnego parkowania w Złotoryi można już płacić bezgotówkowo, za pomocą telefonu z dostępem do internetu. Złotoryjski ratusz udostępnił aplikację, dzięki której nie trzeba korzystać z parkometrów ustawionych w centrum miasta.

Aby skorzystać z nowej formy płatności, wystarczy pobrać na smartfona bezpłatną aplikację moBILET, a następnie zasilić konto przelewem i skonfigurować ustawienia. Po zaparkowaniu na parkingu w centrum miasta wystarczy wybrać w telefonie opcję „parkowanie” i określić czas postoju. System ściągnie z konta odpowiednią kwotę za bilet i prześle informację o tym na smartfon należący do parkingowej, która kontroluje samochody w płatnej strefie.

Dzięki aplikacji parkowanie staje się nie tylko wygodniejsze, ale i tańsze. O ile za pierwszą godzinę postoju kierowca zapłaci tak jak przy tradycyjnej płatności przez parkometr, czyli 1 zł, to po jej upływie będzie mógł się rozliczać za każdą minutę rzeczywiście spędzoną na parkingu.

W siedzibie Straży Miejskiej w Złotoryi dostępne są naklejki na przednią szybę auta, informujące o tym, że właściciel pojazdu używa sytemu płatności internetowej. Nie jest to jednak warunek konieczny do korzystania z moBILET-u. – Brak naklejki za szybą nie naraża na opłatę dodatkową. Parkingowa przy kontroli i tak skanuje numer rejestracyjny każdego samochodu. Jeśli właściciel wykupił bilet przez aplikację, system nie pozwoli wystawić opłaty dodatkowej – tłumaczy Piotr Rewig, specjalista ds. informatyki w Urzędzie Miejskim w Złotoryi.

Źródło: Urząd Miejski w Złotoryi – zlotoryja.pl

Komentarze

komentarze