Władze DPZN zawieszą licencję jednemu z rywali Górnika?

Andrzej Padewski, prezes Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej, poinformował na Twitterze, że zajmujące 11. miejsce w IV lidze dolnośląskiej (grupa zachodnia) Sudety Giebułtów są zagrożone zawieszeniem licencji na rozgrywki IV ligi w sezonie 2017/2018.

Wiceprezes PZPN wskazuje, że powodem takiej decyzji władz piłkarskich we Wrocławiu miałby być brak realizacji zaleceń Komisji Licencyjnej.

Dokładne powody nie zostały podane w informacji. Kilka dni temu na Twitterze sekretarz Karkonoszy Jelenia Góra wrzucił zdjęcie murawy boiska w Giebułtowie, która była w fatalnym stanie. W wątku odpowiedział prezes Padewski. Czy ma to związek z zastrzeżeniami DZPN?

1 października w Giebułtowie piłkarze Górnika Złotoryja polegli aż 6:2. Czy będą mieli okazję się na rewanż w 23. kolejce rozgrywek?

Z IV ligi spadają cztery ostatnie (13-16 miejsce) zespoły. Obecnie Górnik Złotoryja zajmuje 15. lokatę i traci 9 punktów do bezpiecznego 12. miejsca. Do 13. zespołu (który w przypadku zawieszenia Giebułtowa) mógłby oznaczać bezpieczną pozycję zielono-żółci tracą 6 „oczek”.

Zobacz również:

W sobotę pierwszy mecz Górnika na własnym stadionie od prawie półtora roku!

Komentarze

komentarze