Administracja Skarbowa pomoże wypełnić PIT w galerii handlowej

Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak informuje o akcji Krajowej Izby Skarbowej – już w najbliższy weekend 24-25 marca, w godzinach 12.00 – 20.00 będzie można wysłać PIT-a podczas zakupów. Akcja organizowana przez Krajową Administrację Skarbową, odbywa się w wybranych centrach handlowych na terenie całej Polski.

Na Dolnym Śląsku pracownicy administracji skarbowej będą czekali na klientów w:
• Galerii Dominikańskiej we Wrocławiu,
• Galerii Piastów w Legnicy,
• Galerii Victoria w Wałbrzychu,
• Galerii Nowy Rynek w Jeleniej Górze,
• Galerii Świdnickiej w Świdnicy,
• Galerii Głogów w Głogowie oraz
• Galerii INBAG w Lubaniu.

Na wyznaczonych stanowiskach informacyjnych będą pełnić dyżur eksperci z Izby Administracji Skarbowej oraz urzędów skarbowych. Pomogą wypełnić zeznanie podatkowe i wysłać je elektronicznie bezpośrednio do urzędu skarbowego. Ponadto udzielą szczegółowych informacji na temat rozliczenia podatku dochodowego za ubiegły rok oraz rozwieją wątpliwości związane z wypełnieniem zeznania podatkowego czy skorzystaniem z ulg podatkowych i odliczeń. Najważniejsze jednak jest to, że urzędnicy pomogą wprowadzić PIT-a do systemu e Deklaracje i sprawnie wysłać go przez Internet do dowolnego urzędu skarbowego w Polsce. Osoby rozliczające się na miejscu otrzymają także urzędowe potwierdzenie odbioru zeznania (UPO).

Każdy może skorzystać z pomocy urzędników. Wystarczy zabrać ze sobą rozliczenie PIT-11, jakie otrzymujemy od pracodawców, lub inne dokumenty świadczące o uzyskanych dochodach w 2016 r. Jeśli chcemy skorzystać z ulg podatkowych, to należy również pamiętać o zabraniu ze sobą potwierdzenia wydatków, które chcemy odliczyć. Bardzo ważne jest też, aby mieć ze sobą zeszłoroczne rozliczenie PIT (za 2015 rok) lub dokładną kwotę przychodu uzyskanego w 2015 r. – będzie to potrzebne do identyfikacji danych w systemie e-Deklaracje.

Uwaga! Na stanowiskach w galeriach handlowych urzędnicy nie będą przyjmować zeznań podatkowych PIT w formie papierowej.

Źródło: Dolnośląski Urząd Wojewódzki we Wrocławiu

Komentarze

komentarze