Wykonawcę „obwodnicy” poznamy najwcześniej 10 maja

Dziś Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu wydłużyła termin składania ofert na pierwszy etap budowy „obwodnicy” miasta Złotoryja.

Pierwotnie termin był ustanowiony na 3 kwietnia 2017 r., lecz jeszcze 27 lutego wydłużono go do 19 kwietnia 2017 r. Dziś doszło kolejnej zmiany terminu. Oferty można składać do 10 maja 2017 r.

Jeszcze tego samego dnia ma nastąpić ich otwarcie. Na wydłużenie terminów wpłynęły liczne pytania od wykonawców i udzielone na nie odpowiedzi.

Do tej pory DSDiK odpowiedziała na 284 pytania od potencjalnych wykonawców. Idealnie obrazuje to stopień skomplikowania tej największej od lat inwestycji drogowej na terenie powiatu złotoryjskiego.

Szacunkowy koszt całej inwestycji w formule „zaprojektuj i wybuduj” ma wynieść blisko 65 mln złotych, z czego 85% zostanie sfinansoeane z RPO Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Obejście miasta Złotoryja miałoby powstać w ciągu 3 lat od podpisania umowy. W jego ramach ma powstać 5 km nowych dróg a 1,519 km ma zostać przebudowanych.

Komentarze

komentarze