Zatrzymani za jazdę na podwójnym gazie

Od początku marca funkcjonariusze złotoryjskiej policji ujawnili i zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących. Rekordzista wsiadł za „kółko” mając w organizmie 2,20 promila alkoholu.

Nieodpowiedzialnym kierowcom zostały zatrzymane prawo jazdy a o ich dalszym losie zadecyduje sąd. Za jazdę po pijaku grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi codziennie czuwają nad zapewnieniem bezpieczeństwa i porządku na drogach powiatu. Jednym z realizowanych zadań jest eliminowanie nietrzeźwych kierowców, którzy stanowią poważne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu. Od początku marca policjanci zatrzymali 3 kierowców na tzw. „podwójnym gazie”.

Pierwszy z nich został zatrzymany do kontroli drogowej w minioną środę, kilka minut przed godziną 7, w Złotoryi na pl. Matejki. Funkcjonariusze w trakcie rozmowy z kierowcą Seata wyczuli od niego woń alkoholu dlatego niezwłocznie sprawdzili jego stan trzeźwości. Badanie alkomatem wykazało ponad 0,60 promila alkoholu w organizmie 28-letniego mieszkańca Uniejowic.

Kolejny nietrzeźwy kierowca został zatrzymany tego samego dnia kilkanaście minut po godzinie 13. Policjanci Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi skontrolowali pojazd marki Ford. Podobnie jak kilka godzin wcześniej, w rozmowie z kierową wyczuli woń alkoholu więc postanowili sprawdzić stan trzeźwości 45-latka. Badanie alkomatem wykazało prawie 0,80 promila alkoholu w organizmie mieszkańca Wrocławia.

Z kolei wczoraj, po godzinie 20, do dyżurnego zatelefonował mieszkaniec Złotoryi, informując, że prawdopodobnie pijany mężczyzna wsiadł do pojazdu marki Alfa Romeo i odjechał w kierunku Legnicy. Zadysponowany patrol złotoryjskiej policji na trasie Złotoryja-Kozów zatrzymał do kontroli opisany przez zgłaszającego samochód, którego kierowcą okazał się 50-letni mieszkaniec powiatu lwóweckiego. Mężczyzna został przebadany na zawartość alkoholu w organizmie z wynikiem 2,20 promila.

Wszyscy zatrzymani mężczyźni utracili uprawnienia do kierowania pojazdami a o ich dalszym losie zadecyduje sąd. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 10 lat.

st. post. Dominika Kwakszys

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Złotoryi

(Fot. zlotoryja112)

Komentarze

komentarze