Burmistrz o serialu

Na stronie miejskiej Burmistrz poinformował o szczegółach realizacji serialu z udziałem mieszkańców naszego miasta.

Pytanie zadane przez internautę odnosiło się do relacji jednego z portali, który uznał to za nieprofesjonalne przedsięwzięcie i zasugerował, że należało takie zadanie zlecić któremuś ze stowarzyszeń. Na portalach społecznościowych pojawiły się także komentarze sugerujące wielką tajemnicę dot. projektu.

– Odpowiedzialnym za film jest pan Grzegorz Jadowski, człowiek związany z branżą filmową od ponad 25 lat: scenarzysta, reżyser i producent TV, który ma na swoim koncie wyprodukowanych ponad 400 godzin filmów i programów telewizyjnych o różnej tematyce, emitowanych min. w TVP, TV POLSAT, TVN, TV4, EUROSPORT, PLANETE+, BBC, CANAL+, DISCOVERY CHANNEL. Wyreżyserował ponad 180 odcinków seriali paradokumentalnych, m.in.: „Pamiętniki z Wakacji”, „Trudne Sprawy”, „Dlaczego Ja”. W latach 1996 – 2012 był scenarzystą, reżyserem i producentem ponad 120 godzin filmów dokumentalnych prezentujących przygotowania polskich sportowców do Igrzysk Olimpijskich Atlanta 1996, Londyn 2012, które emitowane były kolejno w TVP, EUROSPORCIE i nSPORCIE. Wydawca reality show „BAR”, edycje 1-3. – informuje burmistrz na temat osoby producenta.

W projekcie mają wziąć udział także zawodowcy, przy których będą mogli się szkolić inni uczestnicy projektu. – Projekt zakłada udział w realizacji serialu również aktorów zawodowych, a np. warsztaty aktorskie, czy filmowe będą efektem ubocznym. – dodał burmistrz.

Projekt, zdaniem władz miejskich, może zastąpić folder promocyjny i idzie w stronę takich przykładów jak Sandomierz, który ma swój udział finansowy w znanej produkcji „Ojciec Mateusz”. – Chcemy promować nasze Miasto w sposób niekonwencjonalny, a obraz ruchomy zawsze będzie miał przewagę nad folderem reklamowym. Coraz więcej miast promuje się w ten sposób i wydaje na ten cel wielokrotnie większe sumy, niż my mamy zamiar uczynić. Ostatni film reklamowy o naszym mieście powstał w 2015 r. i kosztował w sumie kilkanaście tysięcy złotych. Dzisiaj możemy stwierdzić, że stanowił znakomity materiał, którym otwieraliśmy negocjacje z inwestorami, czy inne oficjalne konferencje oraz spotkania i jest chętnie oglądany w internecie. Mam nadzieję, że znowu powstanie materiał, z którym będziemy mogli wyjść poza Złotoryję. – uzasadnia burmistrz.

Burmistrz zachęca do cierpliwości aby zaczekać na pierwsze efekty projektu. – Poczekajmy więc, aż film powstanie, bo dzisiaj ci, co krytykują, tak naprawdę nie wiedzą, co oceniają. – dodał.

Koszt realizacji projektu jest niewiele większy od kosztu realizacji projektu filmowego przez jedno z lokalnych stowarzyszeń. W tym jednak przypadku istnieje szansa, że za sprawą profesjonalistów, odkryte zostaną nowe talenty kinematograficzne.

Casting odbędzie się w dniach 7 i 8 kwietnia br. w Złotoryjskim Ośrodku Kultury i Rekreacji w godzinach 10.00 – 18.00 (wejście od ul. Żeromskiego). Każdy z uczestników (mogą to być kobiety i mężczyźni w wieku 17-65 lat) proszony jest o przygotowanie 2 minutowej autoprezentacji.

Młodzież w wieku 17 – 21 lat ma możliwość odbycia stażu na planie filmowym (w charakterze; asystenta reżysera, asystenta operatora, as. kierownika produkcji ds. obsady i rekwizytów, dyżurnego planu, fotosisty, realizatora materiałów making off oraz scripterki). Chętni również są proszeni o zgłoszenie się na casting. Osoby wybrane do ekipy pomocniczo-technicznej wezmą udział w warsztatach filmowych i razem z profesjonalistami zrealizują serial w Złotoryi.

Jest to kolejne z działań wiążące Złotoryję ze światem filmu. Od dwóch lat Złotoryja jest organizatorem festiwalu filmowego „Złoty Samorodek”.

Komentarze

komentarze