Od poniedziałku można aplikować o środki w programie „Dolnośląskie Małe Granty”

Urząd Marszałkowski przeznaczy ćwierć miliona złotych do końca tego roku na wsparcie inicjatyw Dolnoślązaków. Nabór trwa 15 dni, od 9 do 23 października 2017 r. do godz. 23.59.

Do tej pory na finansowanie przez samorząd społecznych inicjatyw mogli liczyć tylko mieszkańcy największych dolnośląskich miast, a programy były realizowane z budżetów gminnych. Nowy projekt „Dolnośląskie Małe Granty” będzie skierowany do wszystkich lokalnych społeczności.

Zależy nam na budowaniu tych najmniejszych, lokalnych społeczności w całym regionie. Nie ma znaczenia czy mieszkasz we Wrocławiu, Kłodzku, Bogatyni czy Kotowicach. Jeśli masz świetny pomysł, który zaangażuje twoich sąsiadów, to możesz otrzymać do 5 tysięcy złotych  na jego realizację – zapowiada marszałek Cezary Przybylski.

Do programu można zgłaszać zarówno projekty kulturalne, sportowe, turystyczne  czy społeczne. Mogą to być np. pikniki, warsztaty, akcje edukacyjne, wydarzenia kulturalne, sportowe, działania dla młodzieży czy działania dla seniorów.

Nie chcemy ograniczać inwencji Dolnoślązaków. Ważne, żeby proponowane inicjatywy aktywizowały i angażowały społeczności – mówi Jerzy Michalak, członek zarządu województwa.
Program ma na celu finansowe i merytoryczne wsparcie dla działań realizowanych samodzielnie przez mieszkańców Dolnego Śląska, które powinny odpowiadać na lokalne potrzeby i być realizowane we współpracy z lokalną społecznością. Wsparcie finansowe jednego projektu nie może przekroczyć 5 tys. zł, a minimalna kwota dofinansowania to tysiąc złotych.

Źródło: Biuro Prasowe UMWD

WIĘCEJ INFORMACJI NA STRONIE PROGRAMU

Komentarze

komentarze