Ratusz ogłosił nabór na Rzecznika Prasowego

Urząd Miejski w Złotoryi ogłosił dziś nabór na stanowisko urzędnicze RZECZNIK PRASOWY w Urzędzie Miejskim w Złotoryi. Magistrat musiał zorganizować konkurs aby nie pozostać bez urzędnika odpowiedzialnego za kontakty z mediami.


Do tej pory rzecznikiem prasowym Urzędu Miejskiego był Piotr Maas zatrudniony w charakterze asystenta burmistrza (odpowiedzialnego za kontakty z mediami). Nowelizacja ustawy o pracownikach samorządowych likwiduje przepisy, które pozwalały wójtom burmistrzom i prezydentom miast zatrudniać asystentów oraz doradców. W Złotoryi na podstawie przepisów, które tracą moc, można było zatrudnić maksymalnie 3 doradców lub asystentów. Zmiany w przepisach wchodzą w życie pojutrze (18 listopada 2017 r.). 

Umowy z pracownikami samorządowymi zatrudnionymi w dniu wejścia w życie niniejszej ustawy na stanowiskach doradców i asystentów wygasają po upływie 14 dni od dnia wejścia w życie ustawy, czyli 3 grudnia 2017 r..

Zgodnie z treścią ogłoszenia o naborze poszukiwana jest osoba na 1/4 etatu, która będzie odpowiedzialna za:

  • zarządzanie polityką informacyjną;
  • przekazywanie informacji do prasy, radia i telewizji o działalności Burmistrza;
  • analizowanie publikacji prasowych oraz informacji radiowych i telewizyjnych zawierających tematykę związaną z działalnością Burmistrza Miasta i Urzędu, udzielanie sprostowań i odpowiedzi na krytykę prasową;
  • reprezentowanie Burmistrza Miasta w kontaktach z mediami;
  • udział w konferencjach i spotkaniach;
  • wielopłaszczyznowa współpraca z mediami;
  • koordynacja lub konsultacja działań komunikacyjnych prowadzonych przez komórki organizacyjne Urzędu i miejskie komórki organizacyjne.

Dokumenty można składać do 30 listopada 2017 roku. Listę załączników oraz wymagania można znaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej.

 

 

Komentarze

komentarze