W miejscu dawnej Restauracji „Wena” powstanie lokal gastronomiczny!

Po kilku latach poszukiwań, znalazła się osoba, która sprawi, że lokal po Restauracji „Wena” znów zatętni życiem. – Urząd Miejski w Złotoryi rozstrzygnął przetarg na najem lokalu użytkowego przy ul. Solnej 19. – poinformował Piotr Maas, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Złotoryi. Postępowanie przetargowe zostało rozstrzygnięte w miniony piątek (3 marca).

Przez jakiś czas pomieszczenia przy ul. Solnej zajmował cech rzemiosł różnych. Po wyprowadzce organizacji, w tym miejscu nie działo się zupełnie nic. Teraz powróci tu lokal gastronomiczny. – Najemca deklaruje, że utrzyma funkcję gastronomiczną lokalu. – zapewnia Piotr Maas.

Mimo atrakcyjnej lokalizacji, obiekt nie cieszył się zbyt dużym zainteresowaniem potencjalnych najemców. – W przetargu wpłynęło jedno wadium. Zwycięzca przetargu wylicytował stawkę czynszu w wysokości 133,80 zł netto miesięcznie. Ta cena będzie obowiązywać przez okres 2 lat, po tym czasie wysokość czynszu zostanie wyliczona zgodnie z powszechnie obowiązującymi stawkami – obecnie 18 zł za 1 m kw. – dodał rzecznik prasowy magistratu. Takiego stanu można upatrywać w złym stanie technicznym obiektu. Najemca będzie musiał z pewnością wygospodarować niemałe środki aby możliwe było prowadzenie działalności gospodarczej w tym miejscu.

Przed ogłoszeniem przetargu na najem tej nieruchomości, magistrat próbował ją kilkukrotnie zbyć. Jednak cena wywoławcza w wysokości ok. 210 tys. złotych za lokal o powierzchni 123 m2 odstraszała chętnych.

AKTUALIZACJA (2017.03.07 23:05)

W Biuletynie Informacji Publicznej ukazała się informacja o wynikach przetargu. Przetarg wygrał pan Michał Wysoczański.

Zobacz również:

Wena do wynajęcia „za grosze”! Ratusz ogłosił przetarg!

Komentarze

komentarze