Wyprzedził na łuku drogi, uderzył w barierę energochłonną a następnie…zasnął za kierownicą. Badanie alkomatem wykazało prawie 2 promile

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi ustalili i zatrzymali 56-letniego mężczyznę, który na łuku drogi postanowił wyprzedzić inne auto, jednak z uwagi na nadmierną prędkość uderzył w barierę energochłonną. Pomimo uszkodzeń pojazdu mężczyzna kontynuował jazdę jeszcze przez kilka kilometrów, do najbliższego parkingu, gdzie zasnął za kierownicą. Badanie alkomatem wykazało prawie 2 promile alkoholu w jego organizmie. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje teraz sąd.

O zdarzeniu drogowym w miejscowości Uniejowice został telefonicznie powiadomiony dyżurny złotoryjskiej Policji. Funkcjonariusze Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego, którzy udali się na miejsce ustalili, że kierujący samochodem osobowym marki toyota na łuku drogi wyprzedził inny samochód. W wyniku niedostosowania prędkości do warunków ruchu uderzył w barierę energochłonną a następnie pomimo uszkodzeń pojazdu kontynuował jazdę.

Kilka kilometrów dalej, na jednym z parkingów policjanci zauważyli opisaną przez świadka toyotę, za której kierownicą spał 56-letni złotoryjanin. W rozmowie z nim, mundurowi wyczuli silną woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało prawie 2 promile.

O dalszym losie mężczyzny zadecyduje teraz sąd. Za jazdę w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 10 lat oraz wysokie kary finansowe.

st. post. Dominika Kwakszys

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Złotoryi

(Fot. fanpage zlotoryja112)

Komentarze

komentarze