KKS Ren-But aktywny w pozyskiwaniu środków zewnętrznych

20 marca Ministerstwo Sportu i Turystyki ogłosiło listę podmiotów, którym przyznano dofinansowanie na realizację zadań w 2017 roku w ramach programu „Sport Wszystkich Dzieci” w zakresie zadań „Wspieranie organizacji imprez sportowych dla dzieci i młodzieży” oraz „Projekty upowszechniania sportu dzieci i młodzieży realizowane przez polskie związki sportowe”.

Jedynym klubem ze Złotoryi, który dostanie środki, jest KKS Ren-But Złotoryja. Środki zostaną przeznaczone na organizację imprez sportowych dla dzieci i młodzieży.

Na początku marca siatkarski klub złożył wniosek do Urzędu Marszałkowskiego o dofinansowanie imprezy „Siatkarska Złota Gwiazdka”. Turniej ma kosztować 16 tysięcy złotych, z czego 9 tysięcy klub chce uzyskać z samorządu województwa. Klub otrzymał w zeszłym miesiącu dofinansowanie na tę imprezę z Urzędu Miejskiego w wysokości 7 tysięcy złotych. Ren-But otrzymał także 3,4 tysiąca złotych na zadanie „Z Łysej Górki na pazurki” (całkowity koszt: 6,9 tys. zł).

Warto dodać, że siatkarze zorganizują w partnerstwie ze Starostwem Powiatowym oraz Fundacją Mimo Wszystko imprezę „Zaczarowana Piosenka”. Odbędzie się ona w grudniu i będzie kosztować 28 000 zł, z czego 25 000 zł pokryje dotacja na Dolnośląską Stolicę Kultury.

Władzom klubu gratulujemy skuteczności w pozyskiwaniu środków zewnętrznych i życzymy dalszych sukcesów! Dobre przykłady działają także na inne kluby w okolicy.

Zobacz również:

Ruszył nabór wniosków do rządowego programu dofinansowania klubów sportowych

Jak wygląda oferta powiatu i ile kosztować mają imprezy Dolnośląskiej Stolicy Kultury 2017?

Komentarze

komentarze