Zimowe Wulkany 2018

Już w tą sobotę – 1 grudnia br. – zapraszamy do udziału w wyjątkowym, rekreacyjnym i turystycznym wydarzeniu pn. „Zimowe Wulkany 2018” w Krainie Wygasłych Wulkanów ,w Stolicy Polskiego Złota – a zarazem w najstarszym Mieście w Polsce – w Złotoryi!

To pierwsza edycja zimowych wulkanów. Organizatorem jest Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking przy współpracy Miasta Złotoryja wraz ze Złotoryjskim Ośrodkiem Kultury i Rekreacji.
Uczestnicy mają do wyboru 3 trasy: ok. 20 km, ok. 10 km (Średnie Przejście) i ok. 3 km (Małe Przejście). Trasy są dobrane tak, by pokazać jak najwięcej walorów krajoznawczych w Złotoryi i okolicy – przede wszystkim wygasłe wulkany i charakterystyczne ukształtowanie terenu.

-„To wyjątkowe wydarzenie – nie ma u nas rywalizacji „na czas” – wszyscy uczestnicy poruszają się razem, w jednej grupie. Marsze prowadzą wykwalifikowani instruktorzy i sędziowie z Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking” – informuje Paulina Ruta, prezes PSNW.

-„Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Dolnośląskiego – Cezary Przybylski. Udział zapowiedziało już ponad 220 uczestników z całego kraju!” – dodaje Beata Drapikowska, instruktorka PSNW, która prowadzi uczestników na trasie 10 km.

Od rana odbędą się starty uczestników na 3 trasach, wszystkie trasy startują o innej godzinie i wszystkie 3 trasy są inne (odsyłamy do REGULAMINÓW i PROGRAMU MINUTOWEGO na oficjalnej stronie Wulkanów). Na mecie wszyscy uczestnicy otrzymają ciepły posiłek, ponadto medal „:Finishera”, który zostanie im uroczyście wręczony na scenie w Złotoryjskim Ośrodku Kultury i Rekreacji przez Gości Honorowych. Po wręczeniu medali i wyróżnień nastąpi premiera cyklu filmów na dużym ekranie (sala kinowa) autorstwa i w reżyserii PSNW pt. „Polska Chodzi”. Projekt jest współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. To 5 krótkich odcinków, gdzie w głównych rolach zobaczycie naszych uczestników, ale także instruktorów i trenerów, Pasjonatów, którzy opowiadają o rewolucyjnej mocy nordic walking oraz o roli nordic walking w ich życiu. Na koniec części teoretycznej nastąpi krótka dyskusja na temat rozwoju nordic walking w Polsce w roku 2019 oraz wyznaczenie kierunku rozwoju dla nordic walking.
-„Wszystkie miejsca na trasę 20 km i 3 km rozeszły się w ciągu 2 dni. Zostało trochę miejsc na trasę 10 km… – serdecznie zapraszamy, bo naprawdę warto!” – puentuje Marek Drapikowski, instruktor i sędzia PSNW.

-„Przypomnijmy, że Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking 3 lata temu zapoczątkowało wielką „rewolucję nordic walking” – czyli innowacyjne, rekreacyjne i turystyczne, podejście do nordic walking – przede wszystkim: bez rywalizacji „na czas” – dlatego pierwszy raz w tym roku nie odbyły się Mistrzostwa Polski organizowane przez PSNW cyklicznie od 8 lat! – to bardzo pewny i konkretny krok w stronę: przyjemnej rekreacji, turystyki aktywnej, integracji, ale przede wszystkim: zdrowia. To potwierdzenie naszego wspólnego motta, że „nordic walking to coś więcej…”. W jednym z naszych wydarzeń rekreacyjnych w tym roku, w ramach projektu pn. „4 Strony Nordic Walking” współfinansowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, udział wzięło jednorazowo ponad 600 uczestników! Tłumy podczas naszych zajęć nordic walking na polskich plażach w najwyższym sezonie wakacyjnym w strefie nordic walking, niesłabnące zainteresowanie nordic walking w polskich górach, podczas naszych nocnych, zimowych wypraw i biwaków… Zdrowotne kąpiele śnieżne i zimowe kąpiele w górskich wodospadach, połączone z nordic walking, do których przekonuje się coraz więcej osób! To świadczy o tym, że idziemy w bardzo dobrą stronę i stawiamy kolejny, pewny krok do rekreacji, integracji, turystyki i zdrowia” – dodaje uśmiechnięta Ruta.

Przypomnijmy jeszcze, że 9 edycja letnich wulkanów odbędzie się na przełomie maja/czerwca 2019. Planujemy kilka tras o różnych długościach (także nocno-dzienną). Zapisy ruszą 1 marca 2019.

Informacje szczegółowe, regulamin, zapisy: www.wulkany.com.pl (zakładka ZIMOWE WULKANY 2018)

Projekt jest współfinansowany z budżetu Urzędu Marszałkowskiego Woj. Dolnośląskiego. Partnerem organizacyjnym jest Miasto Złotoryja z jednostkami podległymi. Identyfikatory dla wszystkich uczestników funduje firma Cartpoland – Polski Producent Kart Plastikowych.

Strona organizatora – Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking – członka Polskiego Związku Lekkiej Atletyki: www.psnw.pl

Źródło: Informacja nadesłana przez organizatora

Komentarze

komentarze