Jutro w Ratuszu spotkanie w sprawie Górki Mieszczańskiej

Na jutro (wtorek, 13 czerwca) burmistrz zaprosił mieszkańców na otwarte spotkanie w sprawie przyszłości terenów zielonych na Górce Mieszczańskiej.

Urzędnicy chcą usłyszeć od mieszkańców jakiego oczekują zakresu prac w tym miejscu. Następnie miałby zostać wyceniony koszt prac a także późniejszego działania. Działania mają związek ze złożoną przez Barbarę Lenart, Marcina Zawiślaka oraz Barbarę Zwierzynską-Doskocz petycją. Wnioskodawców poparło aż 1101 osób.

Górka Mieszczańska to park o powierzchni 11ha, który w szczytowym miejscu położony jest 230 m n.p.m.. W wiekach średnich w tym miejscu funkcjonowała miejska szubienica, której fundamenty przed dwoma laty odkopała grupa archeologów. Przed wojną przez kilkadziesiąt mieściła się tutaj restauracja z ładnym ogródkiem i fontanną, której pozostałości są dziś jedyną po niej pamiątką. W tamtych czasach turystyka lokalna była niezwykle popularna wśród mieszkańców.

Spotkanie odbędzie się o godzinie 17 w sali obrad Rady Miejskiej (salka nr 11). W ramach adaptacji tego typu infrastruktury ratusz na przyszły rok zaplanował budowę oświetlonego zejścia nad zalew wraz z budową ścieżki rowerowej. Projekt jest już gotowy a koszt inwestycji szacowany jest na 1,1 mln zł. Portal zlotoryjska.pl zorganizował sondę internetową na to, który z trzech projektów powinien zostać jako pierwszy zrealizowany. Wyniki do tej pory są następujące: 48,6% głosujących zagłosowało na zejście nad zalew, 35,7% na Górkę Mieszczańską a 15,7% nad zielonym oczkiem przy ul. Wiosennej. Czy istnieje szansa na realizację tych wszystkich inwestycji w najbliższym czasie?

Komentarze

komentarze