Będzie można kupić bilet parkingowy telefonem komórkowym

Za parkowanie samochodu w centrum miasta będzie można zapłacić za pomocą smartfona! Urząd Miejski w Złotoryi planuje też obniżyć opłatę dodatkową za brak biletu. Nad zmianami w przepisach dotyczących strefy płatnego parkowania mają się pochylić na dzisiejszej sesji radni miejscy.


W złotoryjskiej strefie płatnego parkowania ma być nowocześniej – za sprawą mobilnej aplikacji moBILET, którą udostępni magistrat. Za jej pomocą będzie można wnieść opłatę za parkowanie. Nie trzeba będzie mieć drobnych pieniędzy i korzystać z parkometru – wystarczy zainstalowanie aplikacji na smartfonie, doładowanie konta, aktywowanie biletu i określenie czasu postoju. To rozwiązanie ma dodatkowy plus: o ile za pierwszą godzinę zapłacimy tak jak przy tradycyjnej płatności, czyli złotówkę, to po jej upływie będziemy się rozliczać za każdą faktycznie spędzoną na parkingu minutę. Dostęp do aplikacji moBILET będzie też miała parkingowa, która na swoim smartfonie sprawdzi, kto wykupił bilet elektroniczny.

Drugą istotną zmianą jest opłata dodatkowa, która ma ulec obniżeniu do kwoty 19 zł – pod warunkiem, że zostanie wniesiona w ciągu 3 dni od momentu wystawienia wezwania. Jak czytamy w projekcie uchwały, liczy się data zaksięgowania pieniędzy na koncie UM, a nie data przelewu. Jeśli kierowca nie zdąży z przelewem w terminie, będzie musiał wnieść opłatę w pełnej wysokości, czyli w kwocie 50 zł. Dodajmy, że opłata dodatkowa nakładana jest w sytuacji, gdy osoba korzystająca z parkingu w strefie nie wykupi biletu lub przekroczy czas parkowania, albo gdy bilet nie jest widoczny za przednią szybą samochodu.

Źródło: Gazeta Złotoryjska – gazeta.zlotoryja.pl

Komentarze

komentarze