Więcej zajęć sportowych w szkołach miejskich

Są dodatkowe pieniądze na zajęcia sportowe dla uczniów złotoryjskich szkół miejskich. Środki pochodzą z programu Szkolny Klub Sportowy 2018. Z pozalekcyjnej aktywności do końca tego roku skorzysta około setki dzieci.

Program realizuje Dolnośląska Federacja Sportu ze środków przekazanych przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Ma on poprawić sprawność fizyczną i stan zdrowia dzieci i młodzieży, zwłaszcza jeśli chodzi o nadwagę i otyłość. Kierowany jest w szczególności do uczniów o mniejszej sprawności motorycznej, rzadziej podejmujących aktywność fizyczną w czasie wolnym, nieobjętych regularnymi zajęciami pozalekcyjnymi, np. treningami w klubach sportowych.

SKS-y są realizowane w Szkołach Podstawowych nr 1 i nr 3 w Złotoryi, które otrzymały łącznie 14 tys. zł dotacji na dodatkowe, bezpłatne dla uczniów zajęcia. W tej pierwszej stworzona została jedna grupa z zajęciami lekkoatletycznymi. W „trójce” są aż 4 grupy, a zajęcia są w nich prowadzone na bazie gier zespołowych.

– Założenia programu są takie, że w jednej szkole mogą być prowadzone maksymalnie 2 grupy, ale z uwagi na to, że mamy u nas klasy gimnazjalne, otrzymaliśmy środki finansowe na utworzenie większej liczby grup – cieszy się dyrektor Danuta Boroch.

Grupy w złotoryjskich szkołach liczą od 15 do 20 osób. Z naborem nie było większych problemów. – Dzieci chętnie się zapisywały, zwłaszcza te z młodszych klas – dodaje dyrektor „trójki”, w której uczniów podzielono na grupy wiekowe.

Program zakłada systematyczność – zajęcia sportowe mają być organizowane 2 razy w tygodniu, a ich wymiar czasowy to 60 minut. Szkoły mają obowiązek przeprowadzenia do końca tego roku 70 godzin zajęć dla każdej z grup. SKS-y muszą być realizowane przez nauczycieli prowadzących lekcje wychowania fizycznego w tej samej szkole. Otrzymają za to dodatkowe wynagrodzenie (40 zł brutto za 1 godzinę).

Źródło: Urząd Miejski w Złotoryi – zlotoryja.pl

Komentarze

komentarze