Powstanie noclegownia dla bezdomnych?

Jeden z mieszkańców za pośrednictwem strony miejskiej zaproponował utworzenie w Złotoryi noclegowni dla bezdomnych. Okazuje się, że w ratuszu taka opcja jest brana pod uwagę.

Burmistrz odpowiedział, że widzi potrzebę utworzenia w Złotoryi noclegowni. W przyszłym roku miałby powstać co najmniej jej projekt. – Mamy wstępnie wytypowany budynek nieopodal MOPSu. Jeżeli się uda, przynajmniej projekt będziemy chcieli wykonać w przyszłym roku. – odpowiedział burmistrz.

Ostatnie liczenie bezdomnych odbyło się w ramach ogólnopolskiej akcji przeprowadzonej w nocy z 8 na 9 lutego br. Według danych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej na terenie Złotoryi przebywa aktualnie 16 osób bezdomnych (dane przed ogólnopolską akcją).

Zgodnie z art. 75 ust. 1 Konstytucji RP „władze publiczne prowadzą politykę sprzyjającą zaspokojeniu potrzeb mieszkaniowych obywateli, w szczególności przeciwdziałają bezdomności, wspierają rozwój budownictwa socjalnego oraz popierają działania obywateli zmierzające do uzyskania własnego mieszkania”.

 

Komentarze

komentarze