10 czerwca zagrają dla zwierząt! Przyjedzie pociąg i będą koncerty w Rynku!

Już 10 czerwca (w sobotę) Fundacja Centaurus wraz z Turystyką Kolejową TurKol.pl zorganizują przejazd pociągiem retro z Wrocławia Głównego do Złotoryi. Przyjezdni zwiedzą nasze miasto a także będą mieli okazję posłuchania koncertów zespołów w pociągu. Po południu na złotoryjskim Rynku zagrają między innymi Why oraz Mariusz „Marioo” Jasionowicz.

Pociąg retro wyruszy z Wrocławia Głównego o godzinie 9:00. Godzinę później ma być w Szczedrzykowicach gdzie zatrzyma się na 5 minut. W tej podlegnickiej miejscowości znajduje się schronisko dla ponad 400 uratowanych koni. O godzinie 10:30 pociąg dotrze na dworzec w Legnicy gdzie odbędzie się półgodzinny koncert. Do Złotoryi goście zawitają o godzinie 12:00. W pociągu zagrają: Skadykator, Martyna BaranowskaAfrotuba

Powrót planowany jest na godzinę 14:00 a o godzinie 16:30 pociąg będzie już we Wrocławiu. Goście będą mieli ok. 2 godzin na zwiedzanie Złotoryi.Z kolei między godziną 13:00 a 14:00 mieszkańcy będą mieli możliwość przejechania się pociągiem ze Złotoryi do Jerzmanic-Zdroju. 

W organizacji imprezy pomogą wolontariusze oraz członkowie Stowarzyszenia Nasze RIO, Polskiego Bractwa Kopaczy Złota, Stowarzyszenia Wilkołak. To oni zaopiekują się gośćmi a także zorganizują drugą część imprezy, która będzie miała miejsce po południu w Rynku. W tej części wystąpią artyści pochodzący ze Złotoryi, którzy odnoszą sukcesy muzyczne: zespół Why (złotoryjanin Rafał Zaczkowski) oraz Mariusz „Marioo” Jasionowicz!

Celem imprezy jest zbiórka pieniędzy na ratowanie koni. Bilet „tam i z powrotem” z Wrocławia Głównego do Złotoryi kosztuje 100 zł (ulgowy 70 zł). Wejściówki nabyć można pod tym linkiem. – Podróżujemy w głąb naszych serc z przystankiem w Szczedrzykowicach, gdzie znajduje się azyl dla ponad 400 kopytnych, naszych wspaniałych podopiecznych – koni, osiołków, świnek, lam, mułów, kóz, a także kotów i psów. Bo robimy to dla naszych Braci Mniejszych. Bo najważniejsza jest Miłość, Jedność i Planeta. Bo możemy coś zrobić i możemy to zrobić z przyjemnością. Bo GRAMY DLA ZWIERZAT! – piszą organizatorzy imprezy GRAMY DLA ZWIERZĄT 2017 na stronie wydarzenia.

https://www.youtube.com/watch?v=uHVRNyAngbI

WIĘCEJ INFORMACJI

 

Komentarze

komentarze