Emerytowany nauczyciel „trójki” i trener akrobatów odznaczony przez Sejmik

Na sesji Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, która odbyła się 26 stycznia, radni podjęli uchwałę na mocy której Romanowi Korzystko zostanie przyznana Odznaka Honorowa Srebrna Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego.

Odznaka przyznawana jest za całokształt dokonań. – Wybitny trener akrobatyki sportowej, emerytowany nauczyciel w-f, pracując z dziećmi i młodzieżą w Złotoryjskim Towarzystwie Akrobatycznym Aurum przyczynił się do sukcesów osiąganych przez wychowanków klubu, którzy zdobywali medale na mistrzostwach Europy, świata, pucharach świata, a także na zawodach ogólnopolskich. Bardzo zaangażowany w pracę szkoleniową i organizacyjną, lubiany przez dzieci i młodzież, szanowany i doceniany w lokalnym środowisku. – czytamy w uzasadnieniu.

Odznaki Honorowe nadaje Sejmik Województwa Dolnośląskiego w drodze uchwały. Wnioskodawcą projektu uchwały może być wyłącznie przewodniczący Sejmiku na podstawie rekomendacji Komisji ds. Odznaki Honorowej. Odznakę Honorową Srebrną nadaje się w szczególności za zasługi dla rozwoju regionalnej lub lokalnej społeczności poprzez swoją pracę zawodową, działalność naukową lub społeczną. Istnieje jeszcze Odznaka Złota – nadawana w szczególności za zasługi dla rozwoju oraz promowania Województwa Dolnośląskiego w kraju i na świecie.

Roman Korzystko jest byłym nauczycielem wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 3 im. Henryka Brodatego.

Gratulujemy!

Komentarze

komentarze