Koszykarze kończą sezon na 8. miejscu w III lidze

Patrząc tylko i wyłącznie na liczbę zwycięstw można powiedzieć, że osiągnęliśmy dwukrotnie lepszy wynik niż w naszym inauguracyjnym sezonie. Rok temu mieliśmy na koncie ledwie 4 wygrane, teraz – 8. Zakończyliśmy rozgrywki na 8 miejscu w tabeli ligowej.

Nasz zespół poczynił spory postęp, co widać nie tylko po samym bilansie i miejscu w tabeli. Nawet porażki, których doznawaliśmy nie były aż tak dotkliwe jak w pierwszym sezonie. Nasze spotkania są bardziej wyrównane, a przez to bardziej atrakcyjne dla kibiców. Atmosfera w zespole jest bardzo dobra. Dołączyło do nas kilku cennych zawodników spoza Złotoryi (Jawor, Legnica, Bolesławiec), dzięki czemu konkurencja w samym klubie wzrosła. Niewątpliwie naszą piętą achillesową w tym roku były mecze wyjazdowe, w których często musieliśmy radzić sobie, grając siedmioma zawodnikami. Być może z szerszą ławką rezerwowych udałoby się wygrać kilka pojedynków więcej. Z tego co wiemy nie tylko my musieliśmy się borykać z takim problemem.

Rywalizacja ligowa w tym roku była dość wyrównana. Poza Chromikiem Żary, który znacząco przewyższał resztę zespołów (tylko 1 porażka na 20 meczów), trudno było wskazać zdecydowanego faworyta przed poszczególnymi kolejkami.

Musimy również wspomnieć o naszych kibicach, którzy dopingowali nas nie tylko w Złotoryi, ale także jeździli na nasze mecze wyjazdowe. Dziękujemy Wam. W przyszłym sezonie postaramy się wrócić silniejsi.

W tym sezonie nasze barwy reprezentowali następujący zawodnicy: Paweł Nowicki, Szymon Kwapiński, Nikodem Ćwiżyk, Robert Sokólski, Łukasz Macała, Łukasz Chmielewski, Jakub Kowalski, Michał Glabuś, Maciej Miłoń, Arkadiusz Goleń, Paweł Wilas, Kamil Abramowicz, Robert Łyżwański, Marcin Łupicki, Sebastian Kraska, Norbert Zięba, Andrzej Czaban.

Tabela ligowa na koniec sezonu 2016/2017:
Lp. Nazwa Pkt Zwyc. Por.
1. UKS Chromik Żary 39 19 1
2. WKS Śląsk Wrocław 35 15 5
3. KK Oleśnica 32 12 8
4. Górnik Wałbrzych 32 12 8
5. KKS Siechnice 31 11 9
6. SMK Lubin 29 9 11
7. MKS Promet Szczawno-Zdrój 28 9 11
8. UKS Rio Team Złotoryja 28 8 12
9. WSTK Wschowa 26 6 14
10. PGE Turów Zgorzelec 25 5 15
11. Prakto Polonia Świdnica 24 4 16

Źródło: UKS Rio Team Złotoryja

(Fot. Archiwum zespołu na Facebooku. Od lewej stoją: Jakub Kowalski, Paweł Nowicki, Maciej Miłoń, Kamil Abramowicz, Łukasz Macała, Paweł Wilas, Sebastian Kraska, Nikodem Ćwiżyk, Andrzej Radziwanowski (trener), Robert Sokólski, Marcin Łupicki.
Od lewej kucają: Łukasz Chmielewski, Szymon Kwapiński, Michał Glabuś)

Komentarze

komentarze