Wena do wynajęcia „za grosze”! Ratusz ogłosił przetarg!

Urząd Miejski w Złotoryi ogłosił przetarg nieograniczony na najem lokalu użytkowego po Restauracji „Wena”.

Przez jakiś czas, po zamknięciu działalności przez restaurację, lokal zajmował Cech Rzemiosł Różnych. Pózniej magistrat usiłował wielokrotnie sprzedać obiekt za 210 tysięcy złotych. Bezskutecznie.

Dalszych prób sprzedaży zabytkowego lokalu nie będzie. Lokal przy ul. Solnej 19 ma zostać wynajęty.

Cena wywoławcza stawki najmu to 1 zł/m2 netto! Licytacja niemal 124-metrowego lokalu użytkowego rozpocznie się od kwoty 123,8 zł/m-c netto. Wadium w wysokości 24 zł należy wpłacić do 24 lutego. Przetarg odbędzie się 2 marca o godzinie 10:00 w Urzędzie Miejskim w Złotoryi.

To już kolejna tego typu akcja Urzędu Miejskiego w tej części miasta. Przez prawie 6 lat nie udało się znaleźć nabywcy na lokale przy ulicy Szkolnej. Ratusz postanowił ogłosił przetarg na ich wynajem od 1 zł za m2/m-c. Zaowocowało to zainteresowaniem mieszkańców i wynajmem lokali. Wcale nie za najniższą stawkę.

Czy pojawi się nowy restaurator czy może obiekt będzie zajmowała firma z innej branży?

AKTUALIZACJA

Wylicytowana stawka czynszu ma obowiązywać przez dwa lata. Pózniej stawka zostanie wyliczona zgodnie z obowiązującymi stawkami z zarządzenia Burmistrza. Lokal przeznaczony jest do kapitalnego remontu, w tym instalacje. Remont jest po stronie najemcy.

 

Komentarze

komentarze