Przetarg na Rondo unieważniony. Będzie kolejny.

Burmistrz Miasta Złotoryja unieważnił postępowanie przetargowe na budowę ronda przy pl. Reymonta. Powodem takiej decyzji był fakt, że najlepsza złożona oferta była o blisko 60% wyższa od kwoty, która miała zostać przeznaczona na sfinansowanie inwestycji.

Magistrat zamierzał przeznaczyć na przebudowę skrzyżowania 2 280 000 zł brutto (z których połowa kwoty ma pochodzić ze środków Województwa Dolnośląskiego) .

Do przetargu przystąpiło tylko Przedsiębiorstwo Transportowo – Budowlane Sp. z o.o. z Wrocławia. Znana w Złotoryi spółka złożyła ofertę na kwotę 3 647 319,00 zł i zaoferowała 5-letnią gwarancję.

Termin wykonania zamówienia publicznego miał wynieść 10 miesięcy od daty podpisania umowy.

Wkrótce powinien zostać rozpisany nowy przetarg. Jak pokazał przykład z ulicą Odrzańską miasto potrzebował aż 4 przetargów aby uzyskać korzystną kwotę. W drugim przetargu najlepsza oferta wyniosła 372 554,14 zł a w czwartym 288 960,21 zł brutto.

W całej Polsce samorządowcy zwracają uwagę, że ostatnio jest rynek wykonawcy –  ceny oferowane przez wykonawców poszły znacznie do góry i wykraczają poza wcześniejsze kosztorysy inwestorskie (na przykład).

Zobacz również:

Przetarg na rondo ogłoszony

Komentarze

komentarze