Miasto podpisało kolejną umowę na dofinansowanie wymiany źródeł ciepła

5 lutego br. Burmistrz Miasta Złotoryja podpisał kolejną umowę o dofinansowanie wymiany indywidualnych źródeł ciepła u Mieszkańców Złotoryi.

W ramach projektu pn. „Zmiana ogrzewania opartego na paliwie stałym na ogrzewanie ekologiczne na terenie Miasta Złotoryja” dofinansowane zostanie kolejne 26 pieców.

Przypominamy, że:
– od czerwca do września 2017 r. zbieraliśmy indywidualne wnioski od mieszkańców Złotoryi,
– na podstawie wniosków mieszkańców – opracowaliśmy 1 duży tzw. projekt parasolowy (składający się z projektów mieszkańców),
– pozyskaliśmy dofinansowanie,
– podpisaliśmy 25 umów indywidualnych i 1 umowę ze wspólnotą mieszkaniową, na łączną kwotę 503 589,91 zł (dotacja dla mieszkańców 236 tyś)
– w oparciu o umowę o dofinansowanie na nasz projekt parasolowy i umowy indywidualne – rozpoczęliśmy weryfikację rozliczeń mieszkańców (faktury, protokół szczelności instalacji), w tym wizję lokalną w miejscu instalacji pieców
– uruchamiamy I transzę środków dla mieszkańców;

5 lutego podpisana została umowa na kolejne 28 projektów – procedura jak wyżej – „Zmiana ogrzewania opartego na paliwie stałym na ogrzewanie ekologiczne na terenie Miasta Złotoryja – etap II” na kwotę: 606 965,03 zł.

Miasto dziękuje Mieszkańcom za współpracę – ciągle trwają prace nad dofinansowaniem dla kolejnych nieruchomości – dla których wpłynęło 50 wniosków indywidualnych.

W przypadku mieszkań dofinansowanie wynosi do 7 tys zł, w przypadków domów jednorodzinnych do 14 tys zł i nie więcej niż 50% kosztów kwalifikowanych.

Tekst i foto: Wydział Funduszy Zewnętrznych i Obsługi Inwestora.

(Fot. zdjęcie z wizji lokalnych)

Komentarze

komentarze