Dni Złotoryi 2018

W stolicy polskiego złota rozpoczął się „złoty tydzień”, którego kulminacją będą Dni Złotoryi. W najbliższy weekend w ruch pójdą miski do płukania złotego kruszcu, nie zabraknie wydarzeń sportowych i kulturalnych, a wisienką na torcie ma być to, na co mieszkańcy czekają najbardziej – muzyczne show na scenie.

3 dni, 7 koncertów, 10 godzin muzyki – to liczby nadchodzącego święta miasta, które zapowiada się bardzo atrakcyjnie. Na scenie rządzić będą polskie gwiazdy estrady – tak Złotoryjski Ośrodek Kultury i Rekreacji chce zaakcentować 100-lecie odzyskania przez nasz kraj niepodległości. W Rynku wystąpią Virgin i Doda, Poparzeni Kawą Trzy, Ogień, Paraluzja, Korabel, Marioo i Wild Ride.

Wydarzeniem sportowym będzie niewątpliwie Złota Dycha – bieg po ulicach starówki z metą niedaleko sceny w Rynku. To jedna z tegorocznych premier Dni Złotoryi. W sobotnie popołudnie wystartuje w nim kilkuset biegaczy. Symboliczny finisz na głównej scenie będzie miał również dzienno-nocny rajd Wulkany, w którym weźmie udział aż 300 osób. Wśród atrakcji sportowych także pokaz sztuk walk, turnieje w tenisa stołowego i ziemnego oraz w brydża.

W sobotę będzie się też działo na scenie w ośrodku kultury. Dni Złotoryi uświetni premiera kolejnego spektaklu złotoryjskiego Teatru Trzech Pokoleń pt. „Dziób w dziób”.

Dzieci również znajdą coś dla siebie w programie. W niedzielę w Rynku odbędą się zawody dla siłaczy w wersji junior. Organizatorzy przygotowali też koncert złotoryjskich talentów oraz występy sceniczne przedszkolaków i starszych uczniów.

Tegoroczne święto miasta to także wesołe miasteczko, prezentacja starych aut i motocykli, laserowe show i dyskoteka z Muzycznym Radiem oraz otwarcie Alei Złotych Ludzi w Rynku. I oczywiście korowód mieszkańców, który w tym roku ma być biało-czerwony – w tradycyjnym konkursie na najlepszy strój oceniane będą tylko prezentacje nawiązujące do 100-lecia odzyskania niepodległości.

Dni Złotoryi i mistrzostwa Polski w płukaniu złota odbędą się tradycyjnie w ostatni weekend maja (25-27). Ale już od poniedziałku 21 maja w Złotoryi nie zabraknie wydarzeń towarzyszących świętu miasta. W „złoty tydzień” mocno włączyli się uczestnicy miejskiego programu Aktywni 50+, którzy niemal codziennie będą świętować na sportowo. Z kolei koncert dla mam przygotowały dzieci ze złotoryjskich przedszkoli. A seniorzy spotkają się na karaoke i zaśpiewają przeboje 100-lecia.

A jak „złoty tydzień”, to rywalizacja o złoty kruszec, i to w różnych odsłonach. Już po raz 25. nad złotoryjskim zalewem odbędą się Mistrzostwa Polski w Płukaniu Złota. Swoje zawody z miską będą mieli wspomniani aktywni 50+ oraz dzieci ze złotoryjskich szkół podstawowych. O tytuł mistrza Polski w płukaniu złota rywalizować też będą osoby niepełnosprawne.

Organizatorami Dni Złotoryi są: Urząd Miejski w Złotoryi, Złotoryjski Ośrodek Kultury i Rekreacji, Polskie Bractwo Kopaczy Złota oraz Hala Sportowa „Tęcza”.

Źródło: Urząd Miejski w Złotoryi – zlotoryja.pl

Komentarze

komentarze