Rosną szanse ZKS Górnika na utrzymanie się w IV lidze

Piłkarze Górnika Złotoryja po fatalnej rundzie jesiennej na wiosnę punktują dość regularnie (5. miejsce w tabeli rundy wiosennej). Z 15. miejsca w tabeli awansowali na pozycję nr 13. Nadal jednak są w strefie spadkowej. Mimo dobrej formy, na trzy kolejki przed końcem zmagań, wciąż tracą 3 pkt do bezpiecznej lokaty, ale pojawiła się dodatkowa szansa na utrzymanie…

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że 13. lokata w lidze da Górnikowi Złotoryja utrzymanie. Warunkiem koniecznym jest aby żadna z dolnośląskich drużyn, które grają w 3. lidze, nie spadła poziom niżej.

W 3. lidze rezerwy Miedzi Legnica i Zagłębia Lubin mają bezpieczną przewagę nad strefą spadkową. Jeżeli MKS Kluczbork utrzyma się w 2. lidze (został jeden mecz), to z 3. ligi spadną trzy drużyny, w przeciwnym wypadku cztery. W tym pierwszym wariancie oba kluby na 4 kolejki przed końcem mają 8 pkt przewagi, w drugim 2 punkty.

Jeżeli się utrzymają to z dwóch grup dolnośląskiej 4. ligi spadnie tylko jedna drużyna. Będzie nią gorsza z drużyn z dwóch grup, która zajmie 13. miejsce.

Obecnie Górnik po 27 kolejkach ma 29 punktów. Jego korespondecyjny rywal z grupy wschodniej Wiwa Goszcz ma 28 punktów.

Górnik ma zagwarantowane co najmniej 13. miejsce. Do Włókniarza Mirsk oraz Sparty Grębocice traci 3 punkty. Z piłkarzami z Mirska ma korzystniejszy bilans meczów bezpośrednich, z kolei z Grębocicami niekorzystny. W tzw. „małej tabeli” z trzema zespołami zająłby drugie miejsce wyprzedzając Mirsk korzystniejszą różnicą bramek.

W ostatnim meczu piłkarze Górnika zremisowali na wyjeździe ze Spartą Grębocice 1:1. Jutro grają z wiceliderem Apis Jędrzychowice na własnym stadionie. Do rozegrania pozostaną im jeszcze mecze: na wyjeździe z dziesiątą Orlą Wąsosz (3 czerwca) oraz 9 czerwca u siebie podejmą Nysę Zgorzelec (15. miejsce).

Komentarze

komentarze