Przybędzie miejsc parkingowych w centrum

Miejsc parkingowych w centrum stale brakuje. Ratusz jednak czyni starania o poszerzenie ich liczby i już wkrótce powinno przybyć kilkadziesiąt nowych stanowisk dla pojazdów.

Nowe miejsca parkingowe miałyby powstać przy al. Miłej – na plantach koło Ratusza i RPK. Planowane jest także przygotowanie do tego celu terenu przy ul. Kolejowej.

Urzędnicy usiłują także przejąć tereny od prywatnych właścicieli. – Cały czas czynimy starania, żeby pozyskać teren przy murach od ul. Konopnickiej i tam urządzić parking. – informuje burmistrz.

Kolejną możliwością, z której magistrat zamierza skorzystać jest przebudowa ulic. – Również przy przebudowie ul. Staromiejskiej planujemy uruchomienie parkingu na zapleczu ul. Żeromskiego. – dodaje burmistrz.

W ostatnim czasie udało się utworzyć ok. 50 nowych miejsc parkingowych w pobliżu Sądu Rejonowego w Złotoryi. – Nie wszyscy wiedzą, że od pewnego czasu funkcjonuje parking na kilkadziesiąt samochodów na zapleczu RPK. – zauważa włodarz.

Z kolei na terenie przy ul. Konopnickiej nie należy się spodziewać nowych miejsc parkingowych. Działki przeznaczone są pod budownictwo mieszkaniowo-usługowe. Pod koniec grudnia Gmina Miejska Złotoryja wystawiła 0,1848 ha gruntów na sprzedaż. Cena nieruchomości wynosi 1 500 000 zł brutto. Przetarg ma się odbyć 26 lutego 2018 r. godz. 11:00.

(Fot. Paweł Macuga)

Zobacz również:

Orkan który zadbał o kierowców

Miasto wystawia w przetargu działki za 3 mln złotych

Komentarze

komentarze