Konkurs na okładkę drugiej części „Opowieści Złotoryjskiej”

Z okazji zbliżającej się premiery drugiej części książki „Opowieść Złotoryjska”, która nosi tytuł „Basztowa 30. Opowieść Złotoryjska trwa…”, autorstwa Andrzeja Wojciechowskiego, Nasze RIO ogłosiło konkurs na najlepszą okładkę zaprojektowaną przez czytelników!

Przypominamy, że prace należy wysyłać na e-mail: kontakt@naszerio.pl do 15 marca 2017 roku, do godziny 23:59. Technika wykonywania prac jest całkowicie dowolna, więc możecie „puścić wodze fantazji”!

Zwycięski projekt stanie się oficjalną okładką książki, której premiera odbędzie się 27.04.2017!

Czekamy niecierpliwie na Wasze prace!


Notka biograficzna książki:
Jest czwartek 18 września 1980 roku, reporter Polskiego Radia Wrocław Jan Czekański, usiłuje, w jednym z małych dolnośląskich miasteczek, nagrać reportaż. Przypadkowo spotkana kobieta, poleca mu swojego męża, który według niej jest prawdziwym bohaterem, i to nie dlatego, że dokonał czegoś wielkiego, ale dlatego, że miał odwagę przeżyć własne życie tak, aby inni zapamiętali go jako dobrego człowieka. Mężem owej kobiety, jest Zygmunt Siezieniewicz, który jednak niechętnie dzieli się wspomnieniami. Niemniej chcąc nie chcąc, życie przelatuje mu przed oczyma i o tym jest ta książka.

Z bohaterami Opowieści złotoryjskiej, rozstaliśmy się w październiku 1956 roku. Główny bohater, opuszcza więzienie, i aby zacząć nowy rozdział poszukuje pracy, chociaż nie… to praca poszukuje jego. Od wizyty w pośredniaku, zaczyna się kolejne 20 lat jego życia, opowiedziane na tle historii, która przetacza się tuż obok. Opowieść urywa się w roku 1976, roku. Roku który tak dla Złotoryi jak i bohaterów książki był ważny…

Źródło: Nasze RIO

Komentarze

komentarze