Miedziowe Centrum Zdrowia i miejska przychodnia nawiążą współpracę?

Burmistrz prowadzi rozmowy z Miedziowym Centrum Zdrowia w sprawie nawiązania współpracy między miejską przychodnią a miedziową spółką. Czy miasto z tradycjami górniczymi doczeka się opieki zdrowotnej wprost od spółki Grupy KGHM?.

O szczegółach rozmów radni zostali poinformowani na lutowej sesji. – Spotkałem się z wiceprezesem Miedziowego Centrum Zdrowia w sprawie nawiązania współpracy między naszą przychodnią a Miedziowym Centrum Zdrowia i myślę, że rokowania są dobre. Myślę, że taki partner jak MCZ dałby dodatkowy impuls naszej przychodni, poszerzyłoby spektrum usług a przede wszystkim mieszkańcy zyskaliby bezpośredni dostęp do wysoko wykwalifikowanych usług medycznych. – zdradził burmistrz.

Burmistrz przyznał, że stale ma na uwadze rozwój podmiotu leczniczego. – W przychodni nic złego się nie dzieje. Opieka zdrowotna dla naszych mieszkańców jest zapewniona. Natomiast to nie oznacza, że my nie myślimy o rozwoju tej przychodni. – informował burmistrz na posiedzeniu Komisji Gospodarczej.

Burmistrz wysoko ceni miedziową spółkę. Dzisiaj nawet rozmawiałem z prezesem MCZ i cały czas go kuszę aby MCZ nawet przejął naszą przychodnię. To jest taki partner, któremu warto byłoby tę przychodnię oddać, bo wtedy standard usług podniósłby radykalnie ze względu na to, że MCZ bardzo mocno idzie w tej chwili do przodu – zatrudnia najlepszych lekarzy, dobrze płaci, ma bardzo dobrą sieć. – powiedział burmistrz.

Istnieje szansa, że już wkrótce MCZ uruchomi bus, który będzie zabierał pacjentów przychodni na specjalistyczne badania w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. – To co my w najbliższym czasie prawdopodobnie załatwimy to to, że będzie przyjeżdżał bus i zabierał pacjentów na specjalistyczne badania w ramach NFZ i odwoził. – dodał burmistrz. Ponadto stwierdził, że ważne jest wejście do sieci, która ma dobre podstawy ekonomiczne.

MCZ jest częścią grupy KGHM. Spółka z indeksu WIG20 posiada 100% akcji tego podmiotu leczniczego. Na terenie Dolnego Śląska MCZ posiada jeden szpital (w Lubinie) i 5 przychodni (Lubin, Legnica, Głogów, Rudna i Chrobienia).

Co ciekawe w 2011 roku Miedziowe Centrum Zdrowia S.A. przejawiało zainteresowane przejęciem złotoryjskiego szpitala.

Komentarze

komentarze