Ze Złotoryi poprzez Wrocław do Europarlamentu?

W niedzielę odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. Bierze w nich udział pochodzący ze Złotoryi Gracjan Charytoniuk. Startuje z miejsca szóstego na liście nr 6 – KWW Kukiz ’15.

Jestem konserwatywnym liberałem. Uważam, że Europa i Polska mają chrześcijańskie korzenie, a bez nich całkowicie zatracają swoją wartość. Jednocześnie wierzę w samowystarczalność jednostki, której państwo pobierając wysokie podatki przeszkadza w gospodarowaniu i życiu. – mówi o sobie Gracjan Charytoniuk.

Od przeszło 20 lat mieszka we Wrocławiu, lecz twierdzi, że zna doskonale bolączki Złotoryi. To tu skończył w latach 90-tych Liceum Ogólnokształcące. Dziś jest przedsiębiorcą w branży handlowej – zajmuje się sprzedażą renomowanych środków ropopochodnych dla przemysłu.

Polityka to dla mnie zjawisko charakteryzujące się miałkim przekazem i całkowitym brakiem treści przekazywanym przez marnych aktorów, którzy zamiast poruszać ważne tematy robią wszystko, by skłócić Polaków. – mówi polityk.

41-letni Gracjan Charytoniuk jest członkiem Stowarzyszenia KUKIZ’15 od 2016 roku, w zeszłym roku został wybrany do zarządu wrocławskiego oddziału. W ostatnich wyborach samorządowych startował do Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

Strona internetowa kandydata

Komentarze

komentarze