Złotoryjski policjant najszybszy w 18. Policyjnym Biegu Piastów

Krzysztof Korpecki, złotoryjski policjant triumfował w 18 Policyjnym Biegu Piastów, który odbył się w miniony weekend na Polanie Jakuszyckiej. Na dystansie 9 km był bezkonkurencyjny i przybiegł do mety jako pierwszy, następnego dnia na dystansie 50 km zajął drugie miejsce.

W miniony weekend, na Polanie Jakuszyckiej odbył się 41 Bieg Piastów. W tegorocznych biegach uczestniczył także funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi- Krzysztof Korpecki.

Złotoryjski policjant wystartował w piątkowym 18 Policyjnym Biegu Piastów, z kwalifikacją odrębnie prowadzoną dla tej grupy zawodowej. Wzięło w nim udział kilka tysięcy uczestników, m.in. policjanci z całego świata, zrzeszeni w Międzynarodowym Stowarzyszeniu Policji, w tym z Litwy, Czech i Niemiec.

W biegu na dystansie 9 km Krzysztof Korpecki był bezkonkurencyjny. Do mety dobiegł jako pierwszy z czasem 31 minut. Puchar dla najlepszego biegacza ufundował Komendant Główny Policji w Warszawie, a wręczył go Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Jeleniej Górze – podinsp. Bogumił Kotowski.

Nie zbyt wiele czasu na regenerację miał złotoryjski policjant, ponieważ już następnego dnia wystartował w biegu na 50 km. Spośród prawie 1,5 tysiąca znakomitych biegaczy z kraju i ze świata dobiegł do mety jako drugi, otrzymując tym samym puchar Komendanta Miejskiego Policji w Jeleniej Górze.

Serdecznie gratulujemy naszemu koledze i życzymy dalszych sukcesów!

st. post. Dominika Kwakszys

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Złotoryi

Komentarze

komentarze