Grzybek wygrywa przetarg i zostaje na swoim miejscu!

We wtorek rozstrzygnął się przetarg na dzierżawę placu, który od czerwca 2007 roku (z krótkimi przerwami) zajmuje Restauracja „Zielony Grzybek”.

Lokalizacja Grzybka przez lata budziła emocje. Miała swoich licznych zwolenników, jak i przeciwników. Brak postępowania przetargowego na ten skrawek Rynku przez prawie 10 lat nie wszystkim się podobał. Nic dziwnego, że przetarg budził duże zainteresowanie mieszkańców. Tym bardziej, że zebrano ponad 2 tysiące podpisów mieszkańców pod petycją w sprawie pozostawienia Grzybka na swoim miejscu.

Jednak z zainteresowaniem potencjalnych inwestorów było zupełnie odwrotnie. Na plac w samym centrum Rynku złożono tylko… jedną ofertę. – Złożona została jedna oferta, przez właściciela restauracji „Pod Zielonym Grzybkiem”, czyli firmę Hamara Tomasz i sp. M. Ruczkowska-Hamara, T. Hamara.
Kwota, jaką będzie musiał zapłacić dzierżawca za plac, to stawka wywoławcza czynszu dzierżawnego, czyli 1537,50 zł miesięcznie.
Umowa między miastem a dzierżawcą zostanie podpisana w najbliższych dniach, będzie obowiązywała do końca tego roku. – informuje Piotr Maas, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Złotoryi.

(Fot. Kajetan Kukla)

Komentarze

komentarze