Powstanie kilkadziesiąt mieszkań przy Klasztornej oraz Mieszkanie+ przy Tuwima?

Urząd Miejski w Złotoryi chce w przyszłym roku wspomóc budowę kilkudziesięciu nowych lokali mieszkalnych na terenie miasta.

Prowadzone przez magistrat działania idą dwutorowo. Na ostatniej prostej są ustalenia z Towarzystwem Budownictwa Społecznego w Kamiennej Górze w sprawie budowy kilkudziesięciu mieszkań przy ul. Klasztornej. W styczniu mają zostać przygotowane i pokazane radnym wizualizacje. – W tej chwili są wypracowywane jeszcze sprawy techniczne. Na chwilę obecną rozmawiamy o zagospodarowaniu całego tego kwartału. Są prowadzone jeszcze rozmowy z właścicielami działek sąsiednich. W związku z tym w momencie kiedy będziemy wszystko mieli przedstawimy to w jaki sposób zamierzenie to zostanie zrealizowane. W tej chwili pracujemy bardzo mocno. – powiedział na sesji Andrzej Ostrowski, zastępca burmistrza. Spółka podjęła już stosowne uchwały. Miasto będzie partycypowało w kosztach pokrywając tzw. opłatę partycypacyjną (zwykle 30% wartości inwestycji). Przez 5 lat wpłaci do kasy spółki ok. 2 mln złotych. Inwestycja miałaby ruszyć już w przyszłym roku.

Gmina chce także dołączyć do rządowego programu Mieszkanie+. Zaproponowany został obiekt przy ul. Tuwima należący do Skarbu Państwa. Początkowo miasto chciało odkupić tę nieruchomość, lecz cena okazała się zbyt wysoka. Rozwiązaniem może być przekazanie biurowca w ramach realizacji programu Mieszkanie+. Poza tą lokalizacją przedstawiono dwie alternatywne lokalizacje: przy ul. Krzywoustego (budynek należący do Agencji Nieruchomości Rolnych) oraz przy ul. Chrobrego.

Na przydział lokali mieszkalnych oczekuje ok. 150 rodzin.

Komentarze

komentarze