Oświadczenie Urzędu Miejskiego w Złotoryi ws. publikacji pt. „Dobry pomysł?”

W związku z notką prasową na portalu Zlotoryjanie.pl pt. „Dobry pomysł?” informujemy, że od paru lat przed kościołem Narodzenia Najświętszej Panny Maryi Panny w czasie Dni Złotoryi organizowane było mini wesołe miasteczko i nigdy nie budziło to kontrowersji.

Pragniemy zwrócić również uwagę, że od dwóch lat w bezpośrednim otoczeniu innego złotoryjskiego kościoła – św. Jadwigi rozbijany jest obóz rekonstruktorów z epoki napoleońskiej, co również nie spotkało się jak do tej pory z krytyką.

W tym roku przed decyzją o wydzierżawieniu pod instalację elementów zabawowych placu przed kościołem NNMP w czasie majówki skonsultowana została z księdzem proboszczem parafii NNMP, który nie wyraził żadnych wątpliwości co do miejsca ani sposobu wykorzystania przestrzeni przed kościołem.

Należy zaznaczyć, że w czasie nabożeństw pracownicy mini wesołego miasteczka dbają o to, żeby było ciszej. Teren wokół jest również systematycznie sprzątany, więc niezrozumiały jest zarzut poczyniony przez dziennikarzy portalu Zlotoryjanie.pl na temat śmieci.

Biorąc jednak pod uwagę negatywne głosy, jakie ukazały się pod artykułem, w przyszłości zasięgniemy szerszej opinii w sprawie ewentualnego rozmieszczania wokół kościoła elementów zabawowych.

Piotr Maas

rzecznik prasowy UM Złotoryja

Źródło: Urząd Miejski w Złotoryi – zlotoryja.pl

Komentarze

komentarze