Policja podsumowuje świąteczny weekend

Policjanci w trosce o bezpieczeństwo na drogach powiatu złotoryjskiego prowadzili w dniach 22 – 26 grudnia br. wzmożone działania prewencyjno-kontrolne pn. „Bezpieczny Weekend – Boże Narodzenie”.

W ciągu czterech minionych dni na drogach powiatu nie odnotowano żadnego wypadku drogowego natomiast doszło do 3 kolizji. Podczas działań policjanci zatrzymali 3 nietrzeźwych kierowców. Funkcjonariusze przeprowadzili też łącznie 66 różnego rodzaju interwencji, zatrzymali 1 osobę poszukiwaną przez wymiar sprawiedliwości oraz 2 kierujących, z których jeden kierował samochodem pomimo decyzji o cofnięciu uprawnień a drugi przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

W ciągu czterech minionych dni złotoryjscy funkcjonariusze przeprowadzili na terenie powiatu złotoryjskiego 66 różnego rodzaju interwencji. W wyniku prowadzonych działań policjanci zatrzymali 1 osobę poszukiwana przez wymiar sprawiedliwości.

Dzięki wielokrotnym apelom oraz dobrym warunkom pogodowym na drogach powiatu złotoryjskiego nie odnotowano żadnego wypadku a jedynie 3 niegroźne kolizje. Niestety 3 kierujących zdecydowało się wsiąść za kierownicę pojazdu po wcześniejszym spożywaniu alkoholu. Rekordzista miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Ponadto podczas kontroli drogowych, policjanci zatrzymali kierującą samochodem marki audi, która w terenie zabudowanym przekroczyła dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Podczas kolejnej kontroli, funkcjonariusze zatrzymali 26-letniego mężczyznę, który nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Za niezastosowanie się do decyzji administracyjnej będzie odpowiadał przed sądem.

Przed nami kolejne świąteczne dni. Pamiętajmy o bezpieczeństwie na drodze!

sierż. Dominika Kwakszys

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Złotoryi

(Fot. zlotoryja112)

Komentarze

komentarze