LSSE promuje szkolnictwo zawodowe i techniczne w Złotoryi

Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna we współpracy z firmami strefowymi zorganizowała cykl spotkań z gimnazjalistami promującymi szkolnictwo zawodowe i techniczne. Ostatnie spotkanie z cyklu odbyło się w piątek 9 czerwca w Gimnazjum im. Valentina Trozendorfa w Złotoryi. Prowadzili je specjaliści z LSSE wraz z HR-owcami z firm strefowych:  Wezi – Tec oraz Hearter. Wzięło w nim udział 55 uczniów.

Zaangażowanie w szkolnictwo zawodowe i techniczne jest w dobrze pojętym interesie   Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, firm funkcjonujących w LSSE, szkół, a przede wszystkim uczniów, którzy już dziś muszą  decydować o swojej przyszłości.

Co wybrać? Liceum, technikum, zawodówka? Z całą pewnością takie pytania stawia sobie wielu gimnazjalistów. W piątek w uczniom Gimnazjum im. Valentina Trozendorfa w Złotoryi pomagali na nie odpowiedzieć doświadczeni HR-owcy: Pani Joanna Skowron z Wezi – Tec oraz Pani Aleksandra Piotrowicz z Hearter.

Ponadto uczniowie mogli zapoznać się z aktualną sytuacją na rynku absolwentów szkół technicznych i zawodowych. Przekonali się, że wybierając szkołę zawodową lub techniczną nie są skazani na niskie pensje. Wręcz przeciwnie, czekać na nich ciekawa praca, dobre zarobki, możliwość dalszego kształcenia się m.in. dzięki dualnym studiom i perspektywa rozwoju w firmie.

Dwa wcześniejsze spotkania odbyły się 9 maja w Gimnazjum nr 1 i nr 2 w Jaworze. Prowadzili je specjaliści z LSSE oraz HR-owcy z firmy Lear Corporation. Wzięło w nich udział łącznie ponad 200 uczniów.

Źródło: Maciej Makowski – Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A.

Komentarze

komentarze