Nowy radiowóz dla złotoryjskiej drogówki

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi otrzymali nowy oznakowany radiowóz. Samochód osobowy marki Kia Ceed od dziś można zobaczyć na drogach powiatu złotoryjskiego. Jego zakup był w całości finansowany ze środków własnych Komendy Głównej Policji. Wartość zakupionego auta to ponad 61 tysięcy złotych.

Z kilkudziesięciu zakupionych dla dolnośląskiej policji radiowozów, jeden trafił do Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi. Nowy oznakowany radiowóz marki Kia Ceed został wyprodukowany w 2016 roku. Pojazd napędzany jest silnikiem benzynowym o pojemności 1,6 litra i mocy 99 KM. Jest to auto specjalnie przygotowane na potrzeby Policji. Radiowóz kosztował ponad 61 tysięcy złotych a środki na jego zakup w całości zostały przekazane przez Komendę Główną Policji.

Radiowóz będzie dużym wsparciem działań realizowanych przez funkcjonariuszy Referatu Ruchu Drogowego. Nowe auto z pewnością pozwoli policjantom na jeszcze szybszy dojazd w miejsca interwencji, co bezpośrednio przełoży się na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców powiatu złotoryjskiego.

st. post. Dominika Kwakszys

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Złotoryi

Komentarze

komentarze