Tarnowskie Góry pomogły Górnikowi utrzymać się w IV lidze!

Mimo porażki rezerw Miedzi Legnica w wyjazdowym meczu ze Stilonem, piłkarze z Legnicy utrzymali się w 3. lidze. Uniknięcie przez nich degradacji oznacza, że piłkarze Górnika Złotoryja nie spadną do okręgówki!

Wyniki z niepokojem śledzili wspólnie piłkarze Górnika Złotoryja i wielu kibiców naszego klubu. Gdy rezerwy Miedzi Legnica do przerwy przegrywały 3:0 ze Stilonem zaczęło się robić nerwowo, gdyż w drugim meczu Górnik II Zabrze wciąż remisował z Gwarkiem Tarnowskie Góry i gdyby padł gol dla Zabrzan, to wyprzedziliby w tabeli Miedziankę…

Ostatecznie Miedź II przegrała w Gorzowie Wielkopolskim z miejscowym Stilonem aż 3:1. Jednak swój mecz przegrały także rezerwy Górnika Zabrze (wyjazdowa porażka 2:0 z Gwarkiem Tarnowskie Góry) i to one pożegnają się z 3. ligą. Warto dodać, że Pniówek Pawłowice wygrał na wyjeździe 3:0 z Falubazem Zielona Góra. Tym samym Miedź II Legnica kończy rozgrywki 3. grupy III ligi na 14. miejscu, Górnicy z Zabrza na 15. lokacie. Szanse na awans do II po remisie 2:2 z Górnikiem Polkowice pogrzebała drużyna Ślęży Wrocław. Awansowała Skra Częstochowa.

To wszystko oznacza, że do żadnej z grup IV ligi dolnośląskiej nie spadnie z 3. ligi żadna drużyna. W takim przypadku utrzymuje się lepsza z drużyn z 13. miejsc w dwóch grupach IV ligi dolnośląskiej.

Tą drużyną jest Górnik Złotoryja, 13. drużyna grupy zachodniej IV ligi dolnośląskiej, spędzi w niej kolejny sezon. MKP Wołów z grupy wschodniej (13. miejsce) zakończył sezon z dorobkiem 29 punktów, piłkarze ze Złotoryi zdobyli cztery „oczka” więcej.

Przypomnijmy, że w ostatnim meczu sezonu, który odbył się w zeszłą sobotę, Górnik Złotoryja rozgromił na własnym stadionie KS Nysę Zgorzelec aż 11:0, co było najwyższym wynikiem w tym sezonie rozgrywek IV ligi dolnośląskiej.

Złotoryjanie w rundzie rewanżowej zdobyli aż 27 punktów i w tabeli „rycerzy wiosny” zajęli 6. miejsce (tracąc 2 pkt do 4. Ścinawy, która miała jeden mecz więcej). Miejmy nadzieję, że to dobry prognostyk dla piłkarzy Eugeniusza Oleśkiewicza przed kolejnym sezonem.

Wiele wskazuje się, że zwycięzca grupy zachodniej IV ligi dolnośląskiej rozegra w przyszłym sezonie dwumecz ligowy z naszymi piłkarzami. W pierwszym meczu barażowym o wejście do III ligi piłkarze Apisu Jędrzychowice polegli na wyjeździe ze zwycięzcą grupy wschodniej Foto-Higieną Gać aż 7:1.

Komentarze

komentarze