Burmistrzowie i starostowie

Burmistrzowie

  1. Kazimierz Zwierzyński – 13.06.1990 – 12.09.1990 (Burmistrz Miasta i Gminy)
  2. Andrzej Gawroński – 18.09.1990 – 28.02.1992 (Burmistrz Miasta i Gminy) oraz 28.02.1992 – 15.12.1992 (Burmistrz Miasta)
  3. Andrzej Czasławski – 15.12.1992 – 20.07.1994
  4. Kazimierz Zwierzyński – 20.07.1994 – 20.11.1998
  5. Jerzy Kluz – 20.11.1998 – 19.11.2002
  6. Ireneusz Żurawski – 19.11.2002 – 08.12.2014
  7. Robert Pawłowski – 08.12.2014 – nadal

Wiceburmistrzowie

  1. Andrzej Czasławski – 20.06.1990 – 15.12.1992
  2. Zofia Zagrobelna – 11.07.1990 – 28.02.1992 (?)
  3. Krystyna Barcik – 30.06.1992 – 20.11.1998
  4. Robert Sosnowski – 29.12.1992 – 20.11.1998
  5. Bogusława Bobrek – 20.11.1998 – 19.11.2002
  6. Dariusz Majchrowski – 20.11.1998 – 27.01.2000
  7. Adam Zdaniuk – 27.01.2000 – 19.11.2002
  8. Andrzej Ostrowski – 11.2002 – nadal

Zarządy miasta i gminy

1990-1992:

1992-1994:

1994-1998:

  1. Tadeusz Kuczyński (od 20.07.1994)
  2. Zbigniew Lasek (od 20.07.1994)
  3. Gabriel Tokarz (od 20.07.1994)
  4. Jan Woźniczak (20.07.1994 – 25.09.1996)
  5. Stanisław Korzeniewski (06.11.1996 – 23.05.1997)
  6. Józef Banaszek (od 23.05.1997)

1998-2002:

  1. Jerzy Moskot (od 20.11.1998 )
  2. Roman Gorzkowski (od 20.11.1998 )
  3. Waldemar Wilczyński (od 20.11.1998 )
  4. Stanisław Korzeniewski (od 20.11.1998 )
  5. Tadeusz Kozak (od 28.05.2002)

Starostowie

  1. Ryszard Raszkiewicz (06.11.1998 – 29.11.2010)
  2. Józef Sudoł (29.11.2010 – 25.10.2013)
  3. Ryszard Raszkiewicz (25.10.2013 – nadal)

Wicestarostowie

  1. Adam Zdaniuk (06.11.1998 – 04.02.2000)
  2. Ryszard Malicki (04.02.2000 – 01.12.2000)
  3. Józef Sudoł (01.12.2000 – 29.11.2010)
  4. Rafał Miara (29.11.2010 – 25.10.2013)
  5. Wanda Grabos (25.10.2013 – nadal)

Zarządy powiatu

  1. Kazimierz Niklewicz
    6.11.1998 – 27.06.2003 (wygaśnięcie mandatu; rezygnacja z członkostwa w zarządzie powiatu) oraz 30.03.2007 (urzędujący członek zarządu spoza rady) – 25.10.2013  (odwołanie)
    daty wyboru: 6.11.1998; 15.11.2002; 30.03.2007; 29.11.2010
  2. Józef Górzański
    6.11.1998 – 22.11.1998 (wygaśnięcie mandatu radnego)
  3. Zbigniew Mosoń
    6.11.1998 – 15.11.2002 (upływ kadencji)
  4. Włodzimierz Ziemniak
    6.11.1998 – 15.11.2002 (upływ kadencji)
  5. Jan Krzepisz
    29.01.2001 – 15.11.2002 (upływ kadencji)
  6. Stanisław Rybak
    15.11.2002 – 25.10.2013 (odwołanie)
    daty wyboru: 15.11.2002; 24.11.2006; 29.11.2010
  7. Zenon Bernacki
    4.07.2003 – 29.11.2010 (upływ kadencji)
    daty wyboru: 4.07.2003; 24.11.2006
  8. Jan Tokarski
    4.07.2003 – 24.11.2006 (upływ kadencji)
  9. Wiesław Woźniak
    24.11.2006 – 30.03.2007 (rezygnacja)
  10. Tadeusz Szklarz
    29.11.2010 – 25.10.2013 (odwołanie)
  11. Krystyna Barcik
    25.10.2013 – 25.11.2014 (upływ kadencji)
  12. Zbigniew Pietruszka
    25.10.2013 – nadal
    daty wyboru: 25.10.2013; 03.12.2014
  13. Edward Janiec
    29.11.2013 – 25.11.2014 (upływ kadencji)
  14. Barbara Charytoniuk
    03.12.2014 – nadal
  15. Anna Melska
    03.12.2014 – 16.02.2017 (rezygnacja)
  16. Mieczysław Słonina16.02.2017 – nadal

Skarbnica wiedzy o Złotoryi i jej okolicach. Zajrzyj do nas!